145200 miejsce

Polscy siatkarze mistrzami Europy! Francja pokonana!

Reprezentacja Polski pokonała Francję w finale siatkarskich mistrzostw Europy. Mecz trwał cztery sety. Polacy wygrali tę rywalizację 3:1. To pierwszy w historii polskiej siatkówki tytuł mistrza Europy.

Na zdjęciu Daniel Pliński / Fot. PAPZacięty, rozgrywany punkt za punkt, pierwszy set zakończył się zwycięstwem Polaków 29:27. Drugi set, mimo słabszego początku, nasi siatkarze wygrali 25:21. W trzecim secie Francuzi dość szybko zdobyli przewagę i nie oddali jej do końca. Tę odsłonę spotkania rywale Polaków wygrali 25:16.

Czwarty set zakończył się zwycięstwem Polaków 26:24.

Nasi reprezentanci, w tym turnieju, już raz grali z Francuzami. 3 września biało-czerwoni wygrali z rywalami 3:1. Wczoraj, w półfinale Polacy rozgromili reprezentację Bułgarii 3:0, a Francuzi w dramatycznym pięciosetowym spotkaniu pokonali Rosję. Gospodarzem turnieju jest Turcja.