Facebook Google+ Twitter

Polscy siatkarze na znaczkach pocztowych. Do kupienia od 18 października

Poczta Polska przedstawiła serię filatelistyczną dedykowaną siatkarzom, którzy 21 września zostali mistrzami świata. Od 18 października można nabyć znaczki z wizerunkiem wszystkich złotych medalistów oraz ich trenerów Stephane'a Antigi i Philippe Blain'a.

 / Fot. komunikat prasowy/Poczta PolskaZnaczki na których umieszczono wizerunek polskich siatkarzy i ich trenerów sprzedawane będą podczas XXI Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej, w sklepie internetowym oraz wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej. Mistrzowski arkusz został wydany w nakładzie 240 tys. egzemplarzy, a ich autorem jest Jacek Konarzewski.

Znaczki wydrukowano metodą offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43x31,25 mm. Na znaczkach zobaczymy trenerów Stephana Antigę i Philippa Blaina oraz każdego z czternastki zawodników złotej drużyny: Michała Winiarskiego, Piotra Nowakowskiego, Dawida Konarskiego, Pawła Zagumnego, Karola Kłosa, Andrzeja Wronę, Mariusza Wlazłego, Fabiana Drzyzgę, Michała Kubiaka, Krzysztofa Ignaczaka, Pawła Zatorskiego, Marcina Możdżonka, Mateusza Miki i Rafała Buszka.

"To pierwszy znaczek pocztowy z moją podobizną. Cieszę się, że wydała go Poczta Polska. Z przyjemnością pokażę go mojej rodzinie i znajomym we Francji" - skomentował Antiga w rozmowie z PAP.

Uroczyste wprowadzenie do obiegu emisji poświęconej mistrzom odbyło się w sobotę 18 października o godz. 11.30 w Centrum Olimpijskim w PKOl. To pierwszy dzień, kiedy można nabyć tę emisję. Każdy z nich do kupienia za złotówkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.