Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12427 miejsce

Polscy siatkarze na znaczkach pocztowych. Do kupienia od 18 października

Poczta Polska przedstawiła serię filatelistyczną dedykowaną siatkarzom, którzy 21 września zostali mistrzami świata. Od 18 października można nabyć znaczki z wizerunkiem wszystkich złotych medalistów oraz ich trenerów Stephane'a Antigi i Philippe Blain'a.

 / Fot. komunikat prasowy/Poczta PolskaZnaczki na których umieszczono wizerunek polskich siatkarzy i ich trenerów sprzedawane będą podczas XXI Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej, w sklepie internetowym oraz wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej. Mistrzowski arkusz został wydany w nakładzie 240 tys. egzemplarzy, a ich autorem jest Jacek Konarzewski.

Znaczki wydrukowano metodą offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43x31,25 mm. Na znaczkach zobaczymy trenerów Stephana Antigę i Philippa Blaina oraz każdego z czternastki zawodników złotej drużyny: Michała Winiarskiego, Piotra Nowakowskiego, Dawida Konarskiego, Pawła Zagumnego, Karola Kłosa, Andrzeja Wronę, Mariusza Wlazłego, Fabiana Drzyzgę, Michała Kubiaka, Krzysztofa Ignaczaka, Pawła Zatorskiego, Marcina Możdżonka, Mateusza Miki i Rafała Buszka.

"To pierwszy znaczek pocztowy z moją podobizną. Cieszę się, że wydała go Poczta Polska. Z przyjemnością pokażę go mojej rodzinie i znajomym we Francji" - skomentował Antiga w rozmowie z PAP.

Uroczyste wprowadzenie do obiegu emisji poświęconej mistrzom odbyło się w sobotę 18 października o godz. 11.30 w Centrum Olimpijskim w PKOl. To pierwszy dzień, kiedy można nabyć tę emisję. Każdy z nich do kupienia za złotówkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.