Polscy siatkarze nie dali rady Brazylijczykom

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-27 18:59

W Łodzi biało-czerwoni, grający w odmłodzonym składzie, przegrali z mistrzami świata 0:3. Jutro drugi mecz obu drużyn.

Polacy bardzo dobrze zaczęli mecz i po kilku minutach prowadzili 7:4, a następnie 14:10. Brazylijczycy zaczęli zmniejszać dystans i biało-czerwoni na drugą przerwę techniczną schodzili prowadząc już tylko 16:14. "Canarinhos" wkrótce wyrównali na 18:18. Końcówka była bardzo zacięta, ostatecznie podopieczni Daniela Castellaniego przegrali seta 23:25.

W drugim secie gra rozpoczęła się prowadzeniem Brazylijczyków, jednak niesieni dopingiem biało-czerwoni dotrzymali mistrzom świata kroku i wyrównali, a potem wyszli na prowadzenie 10:9. Od tego momentu Polacy grali coraz lepiej i przed drugą przerwą techniczną wygrywali 16:13. Później powtórzył się scenariusz z pierwszego seta - Brazylijczycy dogonili naszych siatkarzy. Tym razem jednak rywalom Polaków poszło odrobinę łatwiej - wygrali 25:22.

Trzecia odsłona to łatwe i niczym niezagrożone prowadzenie "Canarinhos" - 4:0, a potem 7:2. Gra zespołu Daniela Castellaniego nie ulegała poprawie i Brazylijczycy konsekwentnie powiększali przewagę nad bezradnymi Polakami - aż do 19:6. Ostatecznie rozgromili biało-czerwonych 25:10.

Rozgrywki grupowe Ligi Światowej są już niemal na półmetku. Polska przegrała dwa pierwsze mecze w Brazylii - 1:3 i 0:3, a tydzień później dwukrotnie pokonała Wenezuelę 3:2 i 3:0. W tabeli prowadzi Brazylia, która jest już niemal pewna gry w turnieju finałowym.