Polscy siatkarze plażowi pokonali najlepszą parę na świecie!

Polska para siatkarzy plażowych ograła w Londynie zawodników z USA, którzy są obecnie pierwszą parą na świecie. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zajmują aktualnie drugie miejsce w grupie D.

/ Fot. Adam Ciereszko, PAPW rozegranym 30 lipca meczu siatkówki plażowej polska para w składzie Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, pokonała zawodników z USA, Jacoba Gibba i Seana Rosenthala. Zawodnicy zza oceanu są w tym roku najwyżej sklasyfikowaną parą na świecie. Mimo tego Polacy kontrolowali cały czas wynik i zdołali zwyciężyć.

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie obie pary szły łeb w łeb, zdobywały punkt po punkcie i przed długi czas nikt nie mógł odskoczyć. Dopiero w drugiej fazie obu setów, Polakom udało się uciec na 2, 3, potem 4 punkty. Po tym, jak uzyskali przewagę, nie pozwolili już Amerykanom na dogonienie.

W obu setach para Fijałek-Prudel pokazali bardzo dojrzałą i mądrą grę, przewyższając Amerykanów w każdym aspekcie gry. Bardzo dobre ataki Fijałka, który był męczony zagrywką, udane bloki Prudla, z którym problemy miał nawet 10 cm wyższy Gibb. Do tego dochodziła bardzo dobra gra w obronie i mądrze wykorzystywane kontry. Obie strony popełniały mało błędów, jednak to Polacy byli górą i zwyciężyli bez straty seta - 2:0.

Obecnie, po dwóch meczach, polska para zajmuje drugie miejsce w swojej grupie, w której poza nimi i Amerykanami, znajdują się także para z Łotwy (I miejsce w grupie) oraz z RPA (IV miejsce). Polacy tracą 1 punkt do Łotyszy, z którymi przegrali w pierwszym meczu, 28 lipca, 1:2. Jednak mecz z parą nr 1 na świecie przysłonił małą wpadkę naszych reprezentantów i sprawił na pewno sporą niespodziankę podczas tych igrzysk. Amerykanie są bowiem stawiani w gronie faworytów do złotego medalu w Londynie.

Następny mecz grupowy Polacy rozegrają 1 sierpnia. Ich rywalami będą zawodnicy z RPA, którzy zajmują obecnie 4. miejsce i są zdecydowanie najsłabszą parą w tej grupie.