Facebook Google+ Twitter

Polscy siatkarze przyjęci przez premiera Tuska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-15 09:52

Polscy siatkarze- mistrzowie Europy zostali przyjęci przez premiera Donalda Tuska i ministra sportu Mirosława Drzewieckiiego.

Szef rządu je śniadanie z polskimi zawodnikami, którzy wrócili do kraju po zwycięskim turnieju w Turcji. Donald Tusk wręczy też siatkarzom i kadrze szkoleniowej odznaczenia "Za zasługi dla sportu" oraz okolicznościowe upominki. Ponadto Kancelaria Prezydenta przekazała odznaczenia państwowe przyznane siatkarzom przez Lecha Kaczyńskiego i upoważniła szefa rządu do wręczenia ich medalistom.

Planowane na wczorajszy wieczór spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z siatkarzami nie odbyło się. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, prezydent miał o 19:30 wręczyć zawodnikom odznaczenia za zwycięstwo w Mistrzostwach Europy. Kancelaria Prezydenta poinformowała, że PZPS odwołał jednak ten termin spotkania.

W niedzielę podopieczni Daniela Castellaniego pokonali Francję 3:1 i po raz pierwszy w historii zdobyli dla Polski mistrzostwo Europy.

Złote medale odebrali Daniel Castellani, Piotr Gruszka, Bartosz Kurek, Paweł Zagumny, Zbigniew Bartman, Michał Bąkiewicz, Paweł Woicki, Krzysztof Ignaczak, Marcin Możdżonek, Jakub Jarosz, Michał Ruciak, Marcel Gromadowski, Piotr Nowakowski, Piotr Gacek oraz Daniel Pliński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.