Facebook Google+ Twitter

Polscy siatkarze skazani na sukces w Londynie!

Świetne występy polskich siatkarzy w tegorocznym sezonie sprawiły, że biało- czerwoni pojadą na przyszłoroczne igrzyska, obok Brazylii i Rosji, jako jeden z głównych faworytów do olimpijskiego medalu.

 / Fot. PAP/Jacek KostrzewskiDrużyna prowadzona przez trenera Anastasiego, w przeciągu sześciu miesięcy od kiedy Włoch podjął się prowadzenia naszej kadry, wywalczyła podium na trzech najważniejszych imprezach tegorocznego sezonu. Po trzecim miejscu w rozgrywkach Ligi Światowej oraz brązowym medalu mistrzostw Europy, biało-czerwoni zdobyli srebrny medal Pucharu Świata, który oprócz największego sukcesu w historii naszego udziału w tych rozgrywkach, zapewnił Polsce kwalifikację olimpijską.

Reprezentacja Polski kończąc najtrudniejszy siatkarski turniej na świecie na drugim miejscu, prócz paszportów na igrzyska, zapewniła sobie także rozstawienie na turnieju w Londynie. To dzięki awansowi w rankingu Międzynarodowej Federacji z ósmego na czwarte miejsce, tuż za Brazylię, Rosję i Włochy. Rozstawienie to będzie miało kluczowe znaczenie, bowiem pozwoli nam uniknąć starcia w pierwszej fazie turnieju zarówno z Canarinios jak i Sborną.

Polska, jako medalista turnieju w Japonii, upatrywana jest jako jeden z głównych faworytów do medalu olimpijskiego. Historia bowiem pokazuje, że medaliści PŚ zawsze walczyli o czołowe lokaty na igrzyskach i zwykle zajmowali trzy pierwsze miejsca. Zdaniem siatkarskich ekspertów, prócz Rosji, Polski i Brazylii, w stolicy Wielkiej Brytanii mogą być groźni Serbowie, Włosi oraz Kubańczycy. Jeśli oczywiście te trzy reprezentacje wywalczą kwalifikacje. Trudno bowiem liczyć, że obrońcy złotego medalu z Pekinu Amerykanie, zdołają odbudować swoją potęgę w przeciągu najbliższego półrocza.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.