Facebook Google+ Twitter

Polscy sportowcy wylatują do Chin

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-01 22:19

Za niespełna tydzień rozpoczynają się igrzyska olimpijskie w Pekinie. Jutro do Chin wyjeżdża kolejna grupa polskich sportowców, którzy dziś uroczyście ślubowali.

Przyrzeczenie olimpijskie złożyli między innymi lekkoatleci, siatkarki, przedstawiciele szermierki, boksu, żeglarstwa i tenisa.

W 263-osobowej reprezentacji Polski nie brakuje debiutantów. Wśród nich jest tenisistka Alicja Rosolska, która w Pekinie zagra w turnieju deblowym. W rozmowie z IAR wyznała, że ślubowanie olimpijskie wywołało w niej "dreszczyk emocji".

Podczas uroczystości w Centrum Olimpijskim ślubowanie złożyli także sportowcy, którzy we wcześniejszych igrzyskach zdobywali medale - żeglarz Mateusz Kusznierewicz, młociarka Kamila Skolimowska, florecistka Sylwia Gruchała czy tyczkarka Anna Rogowska. Jedna z naszych najlepszych lekkoatletek odczytała w imieniu sportowców treść ślubowania.

Nie obyło się bez pytań o medale. Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, była pięcioboistka Dorota Idzi, powiedziała IAR, że nasi sportowcy powinni na igrzyskach przede wszystkim wygrywać z samymi sobą, czyli osiągać najlepsze w karierze wyniki. A to - jak przekonywała - powinno przynieść miejsca na podium.

Igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się w następny piątek, 8 sierpnia, po godzinie 14 naszego czasu. Zmagania najlepszych sportowców na świecie potrwają do 24 sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.