Facebook Google+ Twitter

Polscy stoczniowcy manifestują w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-16 10:33

Kilkuset związkowców z "Solidarności" Stoczni w Szczecinie i Gdyni manifestuje w Brukseli w obronie przemysłu okrętowego. Wspierają ich górnicy z Polski i związkowcy przemysłu metalowego z kilku krajów Unii.

Związkowcy mają w planie 3-godzinny protest przed siedzibą Komisji Europejskiej , która na poczatku pażdziernika ma podjąć decyzję o przyjęciu badz odrzuceniu planów restrukturyzacji i prywatyzacji, przedstawionych przez Mostostal Chojnice i ISD Polska.

Eurodeputowany Jerzy Buzek, który towarzyszy szczecińskim stoczniowcom uważa, że jest duża szansa na zaakceptowanie programów prywatyzacyjnych przez Komisję Europejska. Jak podkreślił, ważne jest, by Polska mówiła w tej sprawie jednym głosem i umiała przekanać, że naprawdę jesteśmy w stanie prowadzić ekonomicznie korzystną produkcję statków.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek dodaje, że zrobiono wszystko, co można było, aby ratować Stocznię Szczecińską, bo jej upadek byłby tragedią dla jej pracownikow i całego miasta. Prezydent przypomniał, że upadek poprzedniej stoczni w 2002 roku spowodował ogromne problemy dla pracowników i wywołał poważny kryzys w Szczecnie.

Manifestację przed siedzibą Komisji poprzedziło spotkanie z unijnym komisarzem d/s zatrudnienia Vladimirem Szpidlą. Związkowcy spotkają się jeszcze z Nelli Kroes, komisarz d/s konkurencji.
12 września inwestorzy Stoczni w Szczecinie i Gdyni przesłali do Brukseli swoje plany za pośrednictwem Ministerstwa Skarbu. Decyzji w sprawie stoczni można się spodziewać na początku października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.