Facebook Google+ Twitter

Polscy studenci drożej, białoruscy za darmo

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-06 05:26

Polscy studenci muszą głowić się, czy starczy im na studia. Takiego problemu nie ma zapewne 300 studentów z Białorusi, którzy będą uczyć się w Polsce, za polskie pieniądze...


Nawet o 30 procent mogą wzrosnąć w tym roku ceny studiów zaocznych oraz wieczorowych. To efekt zmiany ustawy o szkolnictwie wyższym, która znosi ministerialne dotacje.
Tymczasem premier Kazimierz Marcinkiewicz zainaugurował program stypendialny dla 300 studentów z Białorusi, relegowanych z uczelni za działalność opozycyjną. Zdaniem szefa rządu sąsiadujące ze sobą kraje muszą sobie wzajemnie pomagać.

"Kilkanaście lat temu Polacy otrzymywali pomoc z innych krajów, otrzymywali też coś znacznie ważniejszego, dar serca. Dziś tym darem Polska chce dzielić się z innymi (...)

Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że oprócz programu stypendialnego przygotowywane są dalsze projekty np. program stażowy dla młodych, wykształconych, już pracujących osób. - Nasz dar serca jest po to, byście przekazywali go dalej, a jego najważniejszym elementem jest wolność - dodał premier Marcinkiewicz. (...)

Aleksander Milinkiewicz w imieniu narodu białoruskiego podziękował za możliwość nauki studentów białoruskich w Polsce. Podkreślił, że dzięki studiom w Polsce młodzież będzie mogła szerzyć demokrację na Białorusi " - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

fot. Paweł Relikowski Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

równo*

Komentarz został ukrytyrozwiń

albo po ruwno albo w cale....może że dla polskich studentów tak jak było

Komentarz został ukrytyrozwiń

I bardzo dobrze. Trzeba się wykazywać jakąś solidarnością z tymi ludźmi, a wykształcenie elit, które będą kiedyś mogły przejąć władzę, jest bardzo ważne. I jakie znaczenie ma w tym kontekście, że Polscy studenci muszą się głowić, czy starczy im na studia. Tym bardziej, że mówimy o studiach zaocznych i wieczorowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.