Facebook Google+ Twitter

Polscy szpadziści walczą w Pekinie o złoto

Jest szansa na złoty medal w Pekinie. Polscy szpadziści spotkają się dziś w finale z Francją. Po emocjonującym, niedawno zakończonym półfinale z Chinami, polscy reprezentanci nie posiadali się się ze szczęścia.

W akcji polski zawodnik Radosław Zawrotniak . / Fot. PAP/EPA/ANATOLY MALTSEVTomasz Motyka, Radosław Zawrotniak i Adam Wiercioch zdobędą dla Polski co najmniej srebrny medal. Po pełnym emocji spotkaniu, ostatecznie pokonali reprezentantów Chin 45:44. Szermierze nie zawiedli. Dali z siebie wszystko. Teraz pozostaje nam czekać na popołudniowe spotkanie ostatniej walki. Czy Polacy umocnili się po zwycięstwie z gospodarzami olimpiady i na ile jeszcze mają sił i skupienia, każdy zobaczy o godz. 13.30 czasu polskiego w finałowym spotkaniu Polska - Francja szermierzy na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Mamy powód do dumy

W chwili mrożącej krew w żyłach, kiedy sędzia dłuższy czas trzymał w niepewności wszystkich nie ogłaszając werdyktu, brakujący Tomaszowi Motyce ostatni punkt do zakończenia tego spotkania przyprawiał zainteresowanych o palpitacje serca. I chociaż w czasie wszystkich wystąpień Polaków można byłoby polemizować z sędzią o oceny, to w tym przypadku jesteśmy zgodni - sędzia zachował się z klasą.

Nie wierze...

Kiedy szermierze skakali ze szczęścia, polski trener Marek Julczewski zachował pełne skupienie i opanowanie po ogłoszeniu decyzji sędziego. Reprezentanci Chin nie mogli pogodzić się z przegraną. Dało się to zauważyć, kiedy przeciwnik Tomasza Motyki nie chciał na koniec podać mu ręki. Ostatecznie doszło do znaku pojednania. Chiny muszą pogodzić się z porażką. To Polacy dziś będą tworzyć nową historię. Nie Włosi czy Węgrzy, główni faworyci, a właśnie Polacy.

Czekamy na wieść o tym, z jakiego kruszcu medale otrzymają dziś polscy szermierze. Dla nas oni są już zwycięzcami!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

fajnie- mamy już 7medali :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miejmy nadzieję, że polscy szpadziści rozpoczęli dobrą passę naszej reprezentacji w Pekinie, trzymam kciuki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed 7 rundą już jest po zabawie, bo Francuzi prowadzą 16. punktami, a do zdobycia zostało 15. Wykorzystaliśmy niszową dyscyplinę, startowało 9 ekip. Mieliśmy szczęście w losowaniu i walce, ale medal to medal. Jeszcze raz Gratuluacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Frnacuzi pokazali klasę, szacunek zasłużone złoto. Przeciwnicy, byli poza zasięgiem. Pozostaje pogratulować Polakom srebra BRAWO!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma się coś śmiać, pewnie za przegraną ześlą go zbierać ryż w jakiejś prowincji w której nie tylko, że nie ma prądu to i jeszcze słońca :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hahaha dobry był ten Chińczyk. Gdy wiedział, że przegra to położył się na macie i udawał kontuzjowanego... :D Pewnie chciał wzruszyć sędziów próbując nabrać ich, że niby Polak go faulował... żal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Asen, po analizie video! Chińczyk symulował, ale sędziowie tym razem na poziomie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jeszcze szansę ma nasz kulomiot Tomasz Majewski, który wygrał kwalifikacje - więc jest szansa, że dodatkowo podskoczymy ;) Czyżby coś się ruszyło? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stan na godzinę 11:15

Jeśli zdobędziemy złoto w klasyfikacji medalowej będziemy zajmować 24. miejsce. Ex aequo z Indiami i Pakistanem. Jeśli, jednak przegramy to będziemy trochę niżej. Na 35. miejscu do spółki z Kolumbią, Słowenią i Wietnamem. Miejmy nadzieję, że spełni się ten pierwszy scenariusz.

Bez względu na rozwój wypadków na obecną chwilę będziemy wyprzedzać Argentynę, Brazylię, Chorwację czy Danie. Także nie jest źle :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.