Facebook Google+ Twitter

Polscy turyści: Egipt bezpieczny

Czy w państwie, w którym trwa "krwawa" rewolucja może być bezpiecznie?

Obywatele USA i Turcji opuszczają Egipt - takie są najnowsze wieści z Północnej Afryki. Polscy turyści postąpili wręcz przeciwnie, udając się wczoraj do kraju ogarniętego chaosem. Tłumaczenia wyjeżdżających są naprawdę kuriozalne, żeby nie powiedzieć głupie. Warto przytoczyć kilka komentarzy naszych rodaków: "Co mnie obchodzi sytuacja w Kairze?", "Będę leżeć na plaży, a nie na ulicy, gdzie się biją", "Jesteśmy całkowicie bezpieczni".

Na pewno duża część Polaków udaje się na wakacje bo chce, natomiast reszta została zmuszona przez biura turystyczne. Przecież wiemy jakie są konsekwencje zrezygnowania z wycieczki. Niestety nie jesteśmy tak bogaci, by stracić np: 5 tysięcy złotych...

Co do bezpieczeństwa, to nie przesadzajmy, że naszym obywatelom nic nie grozi. Na dodatek prezydent Mubarak prawdopodobnie ukrył się w znanym kurorcie Szarm el-Szejk, gdzie przebywają tysiące Polaków. Dużym zagrożeniem są także przestępcy i szabrownicy. Czy uciekinierzy z więzienia będą mieć litość dla turystów z Europy?

Wielu wyjeżdżających twierdzi, że Egipcjanie nie pozwolą na starcia w kurortach, tłumacząc to utratą finansów i renomy. Zgadzam się z tym poglądem, że właściciele hoteli i restauracji nie zniszczą swojej własności. Ale co z tłumem bandytów szukających pieniędzy i innych dóbr materialnych. Przypomnijmy, że wiele luksusowych sklepów w Aleksandrii i Kairze zostało zdemolowanych i okradzionych. Szabrownicy wkroczyli nawet do znanego na całym świecie muzeum w stolicy, gdzie znajdują się m.in. mumie. Ciekawe co powie polski rząd, kiedy nasi turyści zostaną zakładnikami za 5 tysięcy złotych...?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Popadanie we wszelkie skrajności jest złym zachowaniem. Wszędzie czymś ryzykujemy. Musimy być większymi optymistami... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ada
  • ada
  • 31.01.2011 12:50

Biezpieczny ,to nie jest.Proszę wziąśc pod uwagę,że niektórzy długo ciułali żeby pojechac,nie każdy ma poselską pensję.
Niestety niektóre biura nie zareagowały na apel MSZ i dalej wysyłają ludzi w niepewnośc.
Tylko po to ,żeby nie oddac ludziom kasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tutaj wychodzi profesjonalizm rządu polskiego! Brak wyobraźni i najwyższy stopień dyletanctwa. To tylko kwestia godzin, jak będziemy liczyć straty polskich obywateli. Ciekawe, co wtedy powie Tusk?! Siądzie i wlepi wzrok w sejmową ławę i będzie udawał skruchę, jak przy katastrofie smoleńskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Kowalski
  • Jacek Kowalski
  • 30.01.2011 18:15

Egipt beapieczny tak jak w Smoleńsku nie było mgły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Toczy się proces zmian w tamtej części świata ale nie przesadzajmy z tym strachem.
Amerykanie zalecają powrót bo wczoraj opowiedzieli się za dalszym panowaniem prezydenta.
Protesty są ściśle zogniskowane a ilości protestujących jakoś mnie nie powalają. Kair to ponad 20 milionów mieszkańców sami dobrze nie potrafią tego policzyć. Protestujących kilka tysięcy. Po przegranym meczu też kilka tysięcy pseudokibiców potrafi demolować sklepy i siać lokalnie strach.
Podsumowując. Wyjazd do kurortów oddzielonych setki tysięcy od zamieszek jest co najwyżej dodatkowym smaczkiem wypoczynku.
Dla bardziej bojaźliwych oczywiście polecam Kołobrzeg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.