Facebook Google+ Twitter

Polscy wykonawcy na 33. Rawa Blues Festival

Podczas kolejnej edycji Rawa Blues Festival w katowickim Spodku, oprócz zagranicznych gwiazd, takich jak Keb Mo, Otis Taylor, Heritage Blues Orchestra, Ruthie Foster, na scenie wystąpi również czołówka polskiej sceny bluesowej.

Niezwykle interesująco zapowiada się występ wyjątkowego duetu: James Blood Ulmer & Irek Dudek Duo. Przed koncertem finałowym na dużej scenie wystąpią Hoodoo Band, The Jan Gałach Band, oraz laureat plebiscytu internautów - Marek Tymkoff (Trio). Do tego grona dołączy jeszcze zwycięzca konkursu publiczności organizowanego wśród wykonawców na Małej Scenie.

Na zdjęciu, James Blood Ulmer, który wystąpi na tegorocznej Rawie z Ireneuszem Dudkiem / Fot. Materiały organizatorówJames Blood Ulmer & Irek Dudek Duo
Obaj muzycy wielokrotnie udowadniali, że nie boją się wyzwań i artystycznych poszukiwań. Z inicjatywą wspólnego koncertu wyszedł Irek Dudek, a J. Blood Ulmer przyjął ją bez wahania. Ulmer, amerykański gitarzysta i wokalista, autor licznych i różnorodnych interesujących przedsięwzięć na przestrzeni ostatnich 50 lat - w tym także jazzowej awangardy, funk i bluesa - dwukrotnie już gościł na scenie Rawa Blues Festival. Irek Dudek, dyrektor Rawa Blues Festival co roku przygotowuje specjalne programy, a wspólny występ z Ulmerem zapowiada się jako wydarzenie w skali światowego bluesa.

HooDoo Band
Grupa szalenie energetycznych i zdolnych muzyków młodego pokolenia. Ich debiutancki album w ciągu zaledwie trzech miesięcy zyskał status Złotej Płyty. W 2011 roku zostali nominowani do nagrody Gazety Wyborczej „Warto“ i Fryderyka w kategorii „Najlepsza Płyta Bluesowa“. Czytelnicy magazynu “Twój Blues” oraz portalu „Okolice Bluesa“ przyznali im zaszczytny tytuł „Najlepszego Zespołu Bluesowego w Polsce“. Występowali w finale konkursu „Sopot Top Trendy Festival“. Podczas występu na tegorocznej edycji Rawa Blues Festival odbędzie się premiera najnowszego wydawnictwa zespołu “HooDoo Unplugged”.

Podczas zeszłorocznej Rawa Blues Festival w katowickim Spodku / Fot. Piotr DrabikThe Jan Gałach Band
Zespół powstał z inicjatywy lidera zespołu Janka Gałacha. Obecny skład grupy wykrystalizował się w 2011, kiedy na stałe do zespołu dołączyła wokalistka Karolina Cygonek. Muzykę zespołu doświadczonych instrumentalistów można określić jako szeroko pojętną ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwiękowy i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny.

Natomiast 15 września zakończyło się głosowanie w Plebiscycie Internautów, w którym z grona wykonawców Małej Sceny wybrano artystę który swoim występem na Dużej Scenie otworzy tegoroczną edycją festiwalu. Największą liczbę głosów zgromadził Marek Tymkoff - gitarzysta, wokalista oraz autor. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Paweł Izdebski Akustycznie, Open Blues, The Blues Experience, 2 Late, Cheap Tobacco, Robert Kordylewski, Willie Mae Unit oraz The Harpagans. W tegorocznej edycji plebiscytu, oddano prawie 8 tysięcy głosów. Wykonawcy, którym nie udało się zwyciężyć w naszym plebiscycie, nie tracą jeszcze szansy na występ na Dużej Scenie Festiwalu. Podczas imprezy od godz. 11. powalczą w konkursie publiczności, organizowanym na Małej Scenie.

Wejściówki na tegoroczną edycję Rawa Blues Festival są dostępne w sieci sprzedaży biletów Ticketpro w całej Polsce oraz na stronie ticketpro.pl.

Oficjalna strona 33. Rawa Blues Festival w Katowicach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.