Facebook Google+ Twitter

Polscy żołnierze jadą na Krym. Są obserwatorami misji OBWE

Dziś rozpoczęła się na Krymie misja OBWE. Biorą w niej udział przedstawiciele 15 krajów, w tym Polski. Będą monitorować aktywność militarną Rosji.

 / Fot. Wojtek S, licencja GNU Wolnej Dokumentacji 3.0Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie od dziś ma swoich obserwatorów na Krymie. 15 państw członkowskich wysłało tam swoich obserwatorów, którzy mają monitorować aktywność militarną Rosji. Wojskowi nie będą uzbrojeni - pisze TVN24.

Z Polski pojechały dwie osoby. Poinformował o tym minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. "Ta misja ma bardzo duże znaczenie, ponieważ pozwoli społeczności międzynarodowej przekonać się, jaka naprawdę sytuacja panuje na Krymie" - powiedział później.

Siemoniak stwierdził, że na Krym pojechali profesjonaliści, którzy będą potrafili dojść do tego, jakie siły tam się naprawdę znajdują. Przypomnę, że wczoraj Putin zaprzeczył, jakoby na Krymie stacjonowały siły rosyjskie. "Nie dadzą się zbyć powiedzeniem, że to są ochotnicy, którzy w sklepie kupili mundury" - mówił szef MON.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.