Facebook Google+ Twitter

Polscy żołnierze nie wierzą afgańskiej policji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-25 07:48

Polscy żołnierze w Afganistanie nie chcą jeździć na patrole z tamtejszymi policjantami - donosi "Gazeta Wyborcza". Uważają bowiem, że afgańska policja współpracuje z talibami.Jeden z żołnierzy, który wrócił z Ghazni powiedział dziennikowi, że na patrolu z afgańskimi policjantami należy obserwować, czy funkcjonariusze nie dają jakiś znaków talibom, gdzie znajduje się patrol. Z kolei wojskowy z bazy Szaran relacjonował w rozmowie z gazetą, że gdy patrol dostał się pod ostrzał, policjanci strzelali gdzie popadnie - tak, że nie można się było zorientować, skąd padają strzały napastnika. Nasi wojskowi opowiedzieli także dziennikowi o jednym z komendantów policji w prowincji Ghazni, który wyleciał w powietrze, konstruując w swoim domu minę-pułapkę.

O problemach z afgańską policją wie NATO. Szef Dowództwa Operacji Połączonych Sojuszu w Europie generał Egon Ramms przyznaje, że są poważne problemy z dyscypliną w policji. Funkcjonariusze są wierni powiązaniom klanowym, słabo opłacani, więc jest problem z korupcją.

Afgański oficer wojska w bazie Corner uważa natomiast, że policjanci donoszą talibom, gdyż są szantażowani albo zastraszani. Za współpracę z Amerykanami bojownicy grożą, że zabiją rodzinę kolaboranta.

Więcej o tym, dlaczego polscy żołnierze stacjonujący w Afganistanie nie chcą współpracować z tamtejszą policją - w "Gazecie Wyborczej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.