Facebook Google+ Twitter

"Polscy żołnierze w Afganistanie doskonale wypełniają swoje obowiązki"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-08 17:57

"Polscy żołnierze w Afganistanie doskonale wypełniają swoje obowiązki" - uważa dowódca sił USA w Europie. Generał Carter Ham przyjechał do Polski, by obserwować ćwiczenia pod kryptonimem "Bagram 7".

W centrum szkolenia w Kielcach trenują właśnie żołnierze, którzy w kwietniu wyjadą na misję do Afganistanu. Jutro amerykański dowódca będzie uczestniczył w polsko-amerykańskich symulacjach.

W rozmowie z IAR generał Ham chwalił zaangażowanie polskich żołnierzy w wojnę z terroryzmem. "Miałem okazję obserwować polskich żołnierzy w Iraku, gdzie świetnie sobie radzili. Odwiedziłem też Polaków w Afganistanie i widziałem z jakimi sukcesami wypełniają swoje zadania. Polacy ustanowili wysokie standardy we wszystkim, co robią. Jestem pewien, że następna zmiana podtrzyma dobrą reputację Polaków" - powiedział generał.

Od kwietnia polski kontyngent w Afganistanie będzie liczył 2600 osób. Nową, siódmą zmianą będzie dowodził generał Andrzej Przekwas. Głównym zadaniem naszych żołnierzy pozostanie szkolenie afgańskiego wojska i policji.

Całość rozmowy z generałem Carterem Hamem Polskie Radio nada jutro rano w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.