Facebook Google+ Twitter

Polscy żołnierze w Afganistanie uratowali skazanego na śmierć

Kolejna udana operacja polskich żołnierzy w Afganistanie, którzy uwolnili z rąk porywaczy, pracownika afgańskiej firmy i to w dniu, gdy miał zostać stracony. Polacy zatrzymali też pięciu porywaczy.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Gary L. Kieffer/wikimedia/CC-BY-SAInformację o sukcesie polskich żołnierzy ze Zgrupowania Wojsk Specjalnych w Afganistanie, przekazał oficer Sekcji Informacyjno-Prasowej X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, kpt. Jacek Thomas. W operacji brali też udział żołnierze Zgrupowania Bojowego "Alfa" oraz polski i afgański wywiad.

Porwany był pracownikiem afgańskiej firmy, pracującej na rzecz Prowincjonalnego Zespołu Odbudowy w Ghazni. W dniu, gdy został uwolniony miała nastąpić jego egzekucja. W ten sposób talibowie chcieli zniechęcić i zastraszyć miejscową ludność, by nie pomagała afgańskim władzom i koalicji w odbudowie kraju.

Serwis isaf.wp.mil.pl poinformował też, że oprócz odbicia zakładnika, polscy komandosi zatrzymali pięciu porywaczy oraz broń i wyposażenie, m.in. karabiny AK-47, amunicję i granaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ktoś ma jeszcze wątpliwości na temat filozofii "powstańców/partyzantów afgańskich"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.