Polska 1:1 Grecja. Remis na początek EURO 2012

W meczu otwarcia mistrzostw Europy w piłce nożnej, reprezentacja Polski zremisowała z Grecją 1:1. Spotkanie było bardzo interesujące i przysporzyło kibicom wielu emocji.

/ Fot. EPA/OLIVER WEIKENW 4. minucie fantastyczną akcję przeprowadzili biało-czerwoni. Bardzo dobre uderzenie z dystansu oddał Rafał Murawski, a Chalkias z wielkim trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 12. minucie to Grecy byli bliscy strzelenia bramki. Po wrzutce z rzutu wolnego, Gekas uderzył głową obok bramki. Chwilę później Błaszczykowski uderzył bardzo niecelnie z 10 metrów.

W 14. minucie szansę miała nasza drużyna. Fantastycznym rajdem prawą stroną popisał się Piszczek, lecz jego dośrodkowanie z prawej strony boiska minęło o centymetry głowę Lewandowskiego.

W 18. minucie było już 1:0 dla Polski. To była fantastyczna akcja kolegów z Borussii Dortmund. Z prawej strony dośrodkowywał Błaszczykowski, a pięknym uderzeniem głową popisał się Robert Lewandowski. Kolejne minuty to okres spokojnej, wyrównanej gry w środku boiska.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy hiszpański sędzia ukarał Papasthatopoulosa żółtą kartkę, a minutę później nastąpiła 1. zmiana w reprezentacji Hellady. Avrama Papadopoulosa zastąpił Kyriakos Papadopuoulos.

Minutę później Polacy mogli strzelić drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w dogodnej sytuacji znalazł się Damien Perquis. Niepotrzebnie jednak strzelał na siłę, i piłka po jego uderzeniu przeszła obok bramki.

W 44. minucie Grecy doznali osłabienia. Za faul na Murawskim, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę, dostał Avramos Papasthatopoulos. Chwilę później, po kolejnym stałym fragmencie gry, minimalnie niecelnie głową strzelał Perquis.

Premierową połowę zakończyła kolejna żółta kartka dla greckiego zawodnika, tym razem ukarany został Cholevas. 1. część gry upłynęła pod znakiem przewagi reprezentacji Polski, która stwarzała dużo więcej groźnych sytuacji.