Polska 3:0 Wenezuela. Set po secie

Polska reprezentacja ograła Wenezuelę 3:0 w rozgrywkach Ligi Światowej.

Gracz reprezentacji Polski Bartosz Kurek podczas treningu drużyny we Wrocławiu, przed meczami z Wenezuelą w Lidze Światowej siatkarzy. / Fot. PAP/Adam HawałejPierwszy setJak widać po moich dokładnie spisywanych statystykach Polacy przeważali we wszystkich aspektach gry w siatkówkę. Grali zdecydowanie dojrzalej i popełniali mniej błędów. Bardzo dobrze zagrał Bartosz Kurek, który zdobył 2 asy serwisowe i zdobywał punkty. Polacy grali też fantastycznie w obronie. Szwankował jedynie blok, ale to była zmora obu drużyn w tym meczu. Na pierwszej przerwie technicznej Polacy prowadzili 8:6, na drugiej już 16:10.

Drugi set

Set rozpoczął się fantastyczną grą Polaków. Już na pierwszej technicznej prowadziliśmy 8:3. Po przerwie nastąpił kryzys. Wenezuelczycy doprowadzili już do stanu 8:6. Gdy kryzys minął, gra toczona była punkt za punkt, aż do bloku Wenezuelczyków był remis 11:11. I po raz kolejny gra punkt za punkt, aż do ataku wspaniale dziś grającego Bartosza Kurka. Zrobiło się 15:13 i na drugą przerwę techniczną schodziliśmy prowadząc 16:14.

Po przerwie Wenezuelczycy doprowadzili do remisu 16:16. No i ponownie gra punkt za punkt, aż do stanu 19:18 dla Polski, kiedy odskoczyliśmy od rywali na trzy punkty. I ponownie punkt za punkt. No i doczekaliśmy się pierwszej piłki setowej. Niestety, niewykorzystanej; zrobiło się 24:22. Druga piłka setowa okazała się skuteczna. Michał Bąkiewicz skończył drugiego seta obiciem bloku rywali.

Statystyki, które prowadziłem podczas meczu. / Fot. Łukasz HabirekNa dużą pochwałę na pewno zasługują Bartosz Kurek i Kuba Jarosz. Polacy jak na razie grają zdecydowanie lepiej, choć zdarzają się krótkotrwałe przestoje w grze. Patrząc na statystyki przeważamy w bloku, w serwisie i popełniamy mniej błędów. Tym razem Polacy przegrali, jeśli chodzi o punkty zdobyte z ataku. Choć przewodzimy w bloku, nadal niepokoi mnie ich mała liczba. Z taką grą nie powinno być w tym meczu więcej niż trzech setów.