Facebook Google+ Twitter

Polska 3:0 Wenezuela. Set po secie

Polska reprezentacja ograła Wenezuelę 3:0 w rozgrywkach Ligi Światowej.

Gracz reprezentacji Polski Bartosz Kurek podczas treningu drużyny we Wrocławiu, przed meczami z Wenezuelą w Lidze Światowej siatkarzy. / Fot. PAP/Adam HawałejPierwszy setJak widać po moich dokładnie spisywanych statystykach Polacy przeważali we wszystkich aspektach gry w siatkówkę. Grali zdecydowanie dojrzalej i popełniali mniej błędów. Bardzo dobrze zagrał Bartosz Kurek, który zdobył 2 asy serwisowe i zdobywał punkty. Polacy grali też fantastycznie w obronie. Szwankował jedynie blok, ale to była zmora obu drużyn w tym meczu. Na pierwszej przerwie technicznej Polacy prowadzili 8:6, na drugiej już 16:10.

Drugi set

Set rozpoczął się fantastyczną grą Polaków. Już na pierwszej technicznej prowadziliśmy 8:3. Po przerwie nastąpił kryzys. Wenezuelczycy doprowadzili już do stanu 8:6. Gdy kryzys minął, gra toczona była punkt za punkt, aż do bloku Wenezuelczyków był remis 11:11. I po raz kolejny gra punkt za punkt, aż do ataku wspaniale dziś grającego Bartosza Kurka. Zrobiło się 15:13 i na drugą przerwę techniczną schodziliśmy prowadząc 16:14.

Po przerwie Wenezuelczycy doprowadzili do remisu 16:16. No i ponownie gra punkt za punkt, aż do stanu 19:18 dla Polski, kiedy odskoczyliśmy od rywali na trzy punkty. I ponownie punkt za punkt. No i doczekaliśmy się pierwszej piłki setowej. Niestety, niewykorzystanej; zrobiło się 24:22. Druga piłka setowa okazała się skuteczna. Michał Bąkiewicz skończył drugiego seta obiciem bloku rywali.

Statystyki, które prowadziłem podczas meczu. / Fot. Łukasz HabirekNa dużą pochwałę na pewno zasługują Bartosz Kurek i Kuba Jarosz. Polacy jak na razie grają zdecydowanie lepiej, choć zdarzają się krótkotrwałe przestoje w grze. Patrząc na statystyki przeważamy w bloku, w serwisie i popełniamy mniej błędów. Tym razem Polacy przegrali, jeśli chodzi o punkty zdobyte z ataku. Choć przewodzimy w bloku, nadal niepokoi mnie ich mała liczba. Z taką grą nie powinno być w tym meczu więcej niż trzech setów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

OK. Rozumiem. Spróbuję następnym razem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuje też bardziej "płynne" przechodzenie z seta na set, bez śródtytułów I set, II set itd. Można tak ułożyć tekst, żeby relacja tworzyła spójną całość, opisując jednocześnie każdy set z osobna. To tyle rad ode mnie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

to już nie będzie brudnopis a w miarę normalna relacja. Myślę, że póki co nie ma możliwości technicznych na taką relację live na w24pl, tym bardziej, ze to nie jest wyłącznie portal sporrtowy. Strasznie mnie razi w oczy taki materiał, zdecydowanie wole normalne relacje, przemyślane....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do koncepcji to uważam, że nie jest zła, sam z niej często korzystam relacjonując mecze koszykówki. Zabrakło troszkę warsztatu (wspomniane już przez Rafała błędy), ale to przyjdzie z czasem. Faktycznie w obecnym kształcie wygląda to jak brudnopis z notatkami. Przy następnym meczu zwróć uwagę na konstrukcję zdań, z każdego seta wybierz najważniejsze wydarzenia, momenty przełomowe, i podsumuj go jakoś. Na końcu tekstu możesz dodać kilka swoich uwag o całości spotkania (o jego poziomie, kogo wyróżnić etc.).

Komentarz został ukrytyrozwiń

W zasadzie to o to mi chodziło. Sama nazwa wskazuje set po secie

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmmm, bardziej to wygląda jak brudnopis, notatki dziennikarza z meczu ;/ nastepnym razem zrób z tego lepszy pożytek, nie badź pierwszy ale zrób porządną relację. Mnóstwo powtórzeń (punkt za punkt) ale to normalne na brudnopis, trochę błędów związanych z interpunkcją. Wygląda jak relacja live na wp.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.