Facebook Google+ Twitter

Polska Akademia Filmowa przyznała Orły. Kulesza i Więckiewicz najlepsi

Ceremonia rozdania Orłów rozpoczęła się o godzinie 19 w Teatrze Narodowym w Warszawie. Robert Więckiewicz otrzymał nagrodę za "Najlepszą rolę męską", a Agata Kulesza za "Najlepszą rolę kobiecą". Transmisja imprezy była dostępna w TVP2.

Robert Więckiewicz i Danuta Stenka / Fot. PAP/Leszek SzymańskiGalę w Teatrze Narodowym prowadził Maciej Stuhr. W kategorii "Najlepsza rola męska", statuetkę otrzymał Robert Więckiewicz za kreację w obrazie Agnieszki Holland "W ciemności".

Agata Kulesza otrzymała z kolei statuetkę za "Najlepszą rolę kobiecą". Nagrodę wręczył jej Olaf Lubaszenko. W tej samej kategorii nominowane były również Roma Gąsiorowska oraz Agnieszka Grochowska.

Natomiast w kategorii "Odkrycie roku", najlepszy okazał się Jan Komasa - reżyser filmu "Sala Samobójców". Nagrodę wręczył mu Andrzej Grabowski.

Nagrodę za "Najlepszą drugoplanową rolę kobiecą" otrzymała Kinga Preis za kreację w filmie "Róża", a w kategorii "Najlepsza drugoplanowa rola męska", najlepszy okazał się Jacek Braciak za rolę w tym samym filmie.

Zapowiedź gali


"Essential Killing" - zeszłoroczny zwycięzca gali / Fot. PlakatOrły przyznawane są przez Polską Akademię Filmową od 1999 roku. Rok temu najlepszy okazał się film "Essential Killing" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.

Najlepszy film według czytelników Wiadomości24
Czytelnicy Wiadomości24.pl mają swoich faworytów. Na pierwszym miejscu w okolicznościowej sondzie znalazła się "Sala samobójców" w reżyserii Jana Komasa ( 22 proc.). Tuż za tym obrazem jest film Agnieszki Holland, "W ciemności" (16 proc.), a na trzecim miejscu znalazło się dzieło Jerzego Hoffmana,
"1920 Bitwa Warszawska" (12 proc.).

Zobacz także:Orły 2012. Wybierz film, który kandyduje do nagrody. Zagłosuj!

Sympatią naszym czytelników nie cieszą się, m.in "Och Karol 2", "Wojna żeńsko-męska" lub "Weekend". Czy faworyt czytelników Wiadomości24.pl "zgarnie" główną nagrodę?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

mikołajek
  • mikołajek
  • 19.03.2012 23:35

Zaraz zaraz , jeszcze ja !
Jako koneser polskiego kina z gatunku komedia ( klasycy polskiego kina współczesnego zgodnie twierdzą że to właśnie komedia w sposób najbardziej obiektywny i dosadny opisuje każdy aspekt życia jednostki , wspólnoty , społeczeństwa ) oczekuję że w edycji Orły 2013 nominowanym do jednej z głównych nagród będzie box buster kinowy roku 2012 KAC WA-WA.
Jest to film wybitny a kreacje aktorskie wyraziste , postaci bohaterów zarysowane w sposób nowatorski , wątki poprowadzone brawurowo , praca operatora kamery bez zarzutu.
To wszystko ujęte w sposób syntetyczny udowadnia że stać polskie kino artystyczne by bez kompleksów zająć miejsce na czele awangardy współczesnego kina europejskiego i z klasą porównywalną do osiągnięć jednego z czołowych klasyków światowego kina , gatunek filmy przyrodnicze , móc penetrować oraz odkrywać tajemnice odbytu każdego europejskiego twórcy lub twórczyni , aktora bądź aktorki.
Pół roku ubiegłorocznej prezydencji oraz to co z tej właśnie okazji Polska ekipa specjalna do spraw wizerunku pokazała Europie jako autorską wizję miejsca jakie nasza ojczyzna pretenduje by zajmować na europejskiej mapie kulturalnej w zupełności powinno wystarczyć za uzasadnienie wcześniejszego uniesienia do jakiego z pokorą jak i satysfakcją muszę się przyznać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
AAA
  • AAA
  • 19.03.2012 21:28

W POLSCE SIĘ KRĘCI OK. 6-8 FILMÓW ROCZNIE (nie liczę seriali lub innych tasiemców).
teraz dochodzimy do sedna
już mamy wzorem usa halloween
mamy cheeliederki,
zatem możemy mieć i polskie oskary czyli orły. (nie mylić z tuskowymi sztandarowymi orlikami)
i teraz jak znam polaków, to kategorii do wyróżnienia i do obdarowania będzie przynajmniej 2 x tyle ile w usa.
zatem przy naszej produkcji 6-8 filmów każdy z nich będzie nominowany do czegoś tam jakieś 5-6x.
stąd wniosek.
Polska kręci tylko wybitne filmy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.