Facebook Google+ Twitter

Polska Ambasada w Atenach uruchomiła pomoc dla polskich kierowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-25 12:47

Polska Ambasada w Atenach uruchomiła pomoc dla polskich kierowców, którzy od wtorku tkwią w gigantycznych korkach w Grecji. Tamtejsi rolnicy blokują drogi w okolicach granicy grecko-bułgarskiej.

Według radcy polskiej placówki dyplomatycznej w Atenach Andrzeja Jankowskiego protestujący wczoraj wieczorem przepuścili około 200 samochodów ciężarowych, w tym część polskich. Zgodnie z jego informacjami w korku nadal stoi jeszcze 10-15 polskich cięzarówek, chociaż wcześniej jeden z polskich kierowców Krzysztof Cebula informował o 60 polskich samochodach, zablokowanych na greckich drogach.

Andrzej Jankowski powiedział, że robione jest wszystko, aby pomóc polskim kierowcom. Wyjaśnił, że do władz greckich wystosowane zostało pismo z prośbą o pomoc dla Polaków, przede wszystkim o żywność, napoje i toalety.

Andrzej Jankowski poinformował, że do polskich kierowców został już wysłany polski konsul. Dodał, że polskie służby konsularne są w stałym kontakcie z kierowcami, którzy najczęściej proszą o interwencję u greckich rolników i władz. Powiedział także, że nawiązano kontakt z okolicznymi gminami greckimi, które zaoferowały pomoc kierowcom i dostarczają im żywność.

W blokadach utknęli także kierowcy z Bułgarii, Rumunii i Turcji. Drogi blokuje ponad 8 tysięcy greckich farmerów. Domagają się od rządu rekompensat za spadki cen produktów rolnych. Zdaniem Andrzeja Jankowskiego negocjacje między stronami mogą potrwać jeszcze kilka dni.

Radca polskiej placówki dyplomatycznej zaapelował, aby w ciągu najbliższych dni wstrzymać się z wyjazdami do Grecji. Wcześniej podobny apel wystosował MSZ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.