Facebook Google+ Twitter

Polska ambasada w Moskwie będzie protestować

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-22 19:32

Ambasada Polski w Moskwie przygotowuje list protestacyjny do państwowego kanału telewizyjnego "Rossija".

Ma to związek z wyemitowaniem w niedzielnym magazynie informacyjnym materiału sugerującego, że Polska zamierzała utworzyć przeciwko Związkowi Radzieckiemu sojusz z Niemcami hitlerowskimi i Japonią.

Według autorów programu, Polacy proponowali Japonii otwarcie frontu przeciwko Sowietom ze wschodu, zaś z zachodu miałyby wspólnie wystąpić Niemcy i Polska. Według rosyjskiej telewizji Warszawa miała podstawy traktować Hitlera za sojusznika gdyż dwustronny układ z 1934 roku w swojej tajnej części przewidywał, że Berlin i Warszawa obiecały okazywanie wzajemnej pomocy wojskowej.

W programie wykorzystano fragmenty filmu "Pakt Mołotowa-Ribentropa" który telewizja "Rossija" pokaże w sierpniu w ramach większego cyklu poświęconego 70 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.W programie wystąpili również członkowie powołanej niedawno przez prezydenta Rosji Komisji do spraw przeciwdziałania próbom fałszowania historii na szkodę Rosji.

Komentatorzy zwracają uwagę, że kilkanaście dni temu na stronie internetowej rosyjskiego ministerstwa obrony ukazał się tekst obarczający Polske winą za rozpetanie drugiej wojny światowej. Wtedy ministerstwo obrony odcięło się od skandalicznej publikacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.