Facebook Google+ Twitter

Polska - Anglia. Kibice pomachają działaczom PZPN białą chusteczką?

Zaczęli od akcji "pusty stadion" podczas meczu Polska - Słowacja w 2009 r., chcą radykalnych zmian w Polskim Związku Piłki Nożnej (PZPN). Tym razem nawoływania do bojkotu nie było, jednak stowarzyszenie "S.O.S. dla Polskiej Piłki" wzywa kibiców, aby podczas meczu Polska - Anglia pomachali działaczom PZPN na pożegnanie białą chusteczką.

Sonda

Czy pomachasz działaczom PZPN białą chusteczką, będąc na stadionie?

Stadion Narodowy w Warszawie / Fot. Sylwia Dąbrowa/PolskapresseMachanie białymi chusteczkami przez kibiców jest znanym środkiem wyrażania dezaprobaty wobec nielubianych przez nich osób związanych z drużyną, której są zwolennikami. Chusteczki idą często w ruch, gdy fani domagają się stanowczo zmiany trenera lub prezesa. Ta forma protestu jest znana przede wszystkim z hiszpańskich stadionów, w Polsce upodobali ją sobie m.in. kibice Lecha Poznań, "żegnając" w ten sposób czeskiego szkoleniowca Libora Palę.

- Akcja ma wyglądąć tak, że kibice podczas meczu Polska - Anglia machają białymi chusteczkami do betonu, żegnając go przed zbliżającym się zjazdem PZPN - wyjaśnia w rozmowie z W24 rzecznik prasowy stowarzyszenia Filip Gieleciński. Dokładnie w 26. minucie i 10. sekundzie meczu kibice mają pomachać działaczom PZPN na koniec kadencji i "podziękować" nieubiegającemu się o reelekcję prezesowi Związku Grzegorzowi Lacie.

Grzegorz Lato / Fot. Janusz Wojtowicz/PolskapresseOsób ze stowarzyszenia nie będzie jednak na stadionie. Liczyli oni, że po sprzedaniu puli biletów dla właścicieli karty Klubu Kibica Reprezentacji Polski, kilkanaście tysięcy wejściówek trafi do wolnej sprzedaży. Przeliczyli się. Grzegorz Lato sprawił im psikusa, rozdając na pożegnanie 25 tys. biletów działaczom. Członkowie stowarzyszenia "S.O.S. dla Polskiej Piłki" nie posiadają kart kibica, które nazywają pół żartem, pół serio "kartami kolaboranta".

- To, co się stało z biletami, bardzo utrudnia nam sprawę, jednak postanowiliśmy, że mimo to przeprowadzimy akcję - powiedział Filip Gieleciński. Członkowie Stowarzyszenia będą przed bramami stadionu przekonywać przybyłych kibiców do wzięcia udziału w happeningu, rozdawać ulotki informujące o akcji. - Będziemy zachęcali jak największą liczbę kibiców, którzy przyjdą na mecz, by pokazali, co sądzą o PZPN, a dokładnie pożegnali działaczy, bo to ich ostatni mecz przed wyborami. Mamy oczywiście nadzieję, że po wyborach 26 października coś się zmieni - dodał.

Aktualnie kibice ze Stowarzyszenia są w trakcie robienia bannerów, ulotek, plakatów, organizują się na różnych forach internetowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.