Facebook Google+ Twitter

Polska - Anglia w TVP! Możemy zapomnieć o pay-per-view

Mecze kadry w systemie pay-per-view to już historia. TVP pozyskała, po długich negocjacjach z firmą Sportfive, prawa do transmisji spotkań reprezentacji Polski.

 / Fot. Piotr Galas/W24Już najbliższy towarzyski mecz z RPA (12 października) kibice będą mogli obejrzeć w telewizji publicznej. Cztery dni później TVP przeprowadzi transmisję z meczu eliminacji do MŚ 2014 z Anglią w Warszawie. Oznacza to, że firma Sportfive, posiadająca prawa do transmisji meczów kadry, wyciągnęła konsekwencje z małego popytu na usługę PPV w pierwszych meczach eliminacyjnych z Czarnogórą i Mołdawią (w obu przypadkach tylko około 100 tys. wykupionych kodów dostępu). Dopięli swego także sami kibice, wzywający do bojkotu meczów transmitowanych w PPV.

"Po długich i trudnych negocjacjach Telewizja Polska i firma SportFive osiągnęły kompromis. TVP mimo trudnej sytuacji finansowej, zdając sobie sprawę z bardzo dużych oczekiwań społecznych, dążyła do sfinalizowania rozmów, mając na uwadze rolę nadawcy publicznego. Firma Sportfive uwzględniła obecną trudną sytuację mediów publicznych w naszym kraju i zweryfikowała swoje oczekiwania finansowe wobec TVP" - czytamy w oświadczeniu na stronie TVP. Nie wiadomo jednak na razie, na jaką kwotę opiewa umowa. Na pewno obowiązuje ona aż do końca eliminacji. Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Brazylii kibice obejrzą także wszystkie mecze towarzyskie biało-czerwonych. Prawa do transmisji spotkań mundialowych, TVP zapewniła sobie już wcześniej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.