Facebook Google+ Twitter

Polska - Anglia. Wielka bitwa w drodze do MŚ 2014

Dla polskich zawodników batalie z drużyną angielską były zawsze czymś szczególnym. Tym razem stawką są punkty w eliminacjach mistrzostw świata.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL-GRE_Euro_2012_%2802%29.jpg&filetimestamp=20120617212741, Stadion Narodowy w Warszawie, Licencja- Creative Commons 2.0 / Fot. BernenkaPolska ma szczególny dar losowania drużyny angielskiej w eliminacjach mistrzostw Europy bądź mundialu. Od zakończenia mistrzostw w Meksyku w 1986 r. Polacy trafiali na Anglię 7-krotnie. Na przestrzeni 26 lat z sześciu rozegranych spotkań u siebie, cztery kończyły się remisami. Świadczy to o tym, że z Anglią u siebie Polska grać potrafi.

W historii Polska spotykała się z Anglią 17-krotnie. Dziesięć meczów zakończyło się porażką, zanotowano sześć remisów i jedno zwycięstwo. Wygraną zanotowała drużyna Orłów Górskiego, która pokonała drużynę angielską w Chorzowie 2-0 po bramkach Gadochy i Lubańskiego.

Wtorkowy przeciwnik z Wysp wzbudza w każdym polskim piłkarzu podwójną motywację. Równie duże emocje towarzyszą chyba tylko rywalizacji z Niemcami i Rosją.

W przypadku zwycięstwa Polska miałaby świetną pozycję wyjściową. Zgromadziłaby bowiem w 3 meczach 7 punktów. Tyle samo co Anglia w 4 spotkaniach. Istotne znaczenie dla układu tabeli będzie miał również mecz Ukrainy z Czarnogórą.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.