Facebook Google+ Twitter

Polska ante portas

Obraz postępującego bałaganu w państwie dopełniła samobójcza próba prokuratora wojskowego pułkownika Mikołaja Przybyła.


Początek Nowego Roku nie napawa optymizmem. Tuczące się na złych wieściach media ekscytują się newsami, które dalekie są od noworocznych życzeń pełnych wszelkiej pomyślności. Nic też nie wskazuje, żeby miały się spełnić głoszone przez polityków trzymających władzę optymistyczne prognozy o możliwości przejścia suchą nogą przez zalewający Europę kryzys. Wprost przeciwnie, wszystkie znaki w elektronicznych i papierowych publikatorach jednoznacznie wskazują, że sprawy idą w złym kierunku.

Społeczny ferment rozpoczęli lekarze, znani z bezkompromisowości w dążeniu do spełnienia swoich, nieustannie rosnących materialnych żądań i z uchylania się od odpowiedzialności za niedbalstwo, niekompetencję, błędy w sztuce i korupcję. W ślad za nimi poszli aptekarze. Najgorsze jest to, że cała kasta medyczno-farmaceutyczna nazywana kiedyś służbą zdrowia, zapominając o swoim powołaniu, przystąpiła do ostrej walki z władzą biorąc sobie za zakładników zdezorientowanych i sfrustrowanych pacjentów.

W ślad za nimi ruszyły straże pożarne, miejskie służby porządkowe i straże graniczne manifestując swoje niezadowolenie z braku podwyżek wynagrodzeń, na ulicach miast organizujących futbolowe Euro 2012. Protestujący funkcjonariusze zniżyli się w ten sposób do swoistego szantażu, dając do zrozumienia władzom, że niezaspokojeni w swoich żądaniach mogą nie zadbać o bezpieczeństwo podczas największej sportowej imprezy, jaka kiedykolwiek odbyła się w naszym kraju.

Obraz postępującego bałaganu w państwie dopełniła samobójcza próba prokuratora wojskowego pułkownika Przybyła dokonana w przerwie zwołanej przez niego konferencji prasowej. Ambitny prokurator, który skutecznie oskarżył przed sądami, blisko stu winnych korupcji w wojsku na wielką skalę. W obliczu niemożności przekonania do swoich racji sięgnął po dramatyczny gest nawiązujący do żołnierskiego poczucia honoru. Tragiczne to wydarzenie otworzyło oczy opinii publicznej na problem demoralizacji armii.

Taki ciąg wydarzeń destabilizujących państwo na początku drugiej kadencji koalicji Platformy z PSL-em budzić może zdumienie obserwatorów życia politycznego przekonanych, że pierwszy po 1989 roku sukces wyborczy partii aktualnie pozostających u władzy wróży stabilizację w państwie, przynajmniej na najbliższe trzy lata, do rozpoczęcia kampanii wyborczej przez elekcją Parlamentu Europejskiego. Niestety tak się nie stało za sprawą wrzenia pod efektownie lakierowaną fasadą III Rzeczpospolitej.

Jeszcze niedawno premier Donald Tusk publicznie się zarzekał, że nie będzie klękał przed księdzem. Niestety kilka miesięcy później musiał zrezygnować z choćby niewielkiego tylko uszczuplenia przywilejów kleru. W dodatku został rzucony na kolana przez medyków mających za nic uchwalone przez Sejm prawo. Tak zwany protest pieczątkowy pozbawił pacjentów z winy lekarzy należnych dopłat do leków, umieszczonych przez Ministra Zdrowia na liście leków refundowanych i zmusił rząd do rejterady.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Cja
  • Cja
  • 20.02.2012 10:03

@Włodzimierz Dajcz 29.01.2012 14:44
Artykuł na tym portaluW4 autora Michał Kędzierski pod tytułem "Rząd zataił informację o odszkodowaniach dla Kościoła katolickiego?" możne być pomny w odpowiedzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwiga jak zwykle kończy swój komentarz błyskotliwym i celnym dowcipem. Niemniej sprawa jest poważna. Być może jakieś fatum przeszkadza premierowi, ale o tego jest rząd, żeby rozwiązywał problemy i nie tylko te które sam stworzył. Wydaje mi się, że większość bieżących kłopotów elity trzymającej władzę jest rezultatem kilku niefortunnych decyzji podjętych w ostatnim czasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może jeszcze warto pokazać inne medialne siły, które są generalnie zdowolone, rozpamietowując o drugiej opcji. A społeczeństwo i jego opinie - to piórko na wietrze (niestety), choć casus ACTA wskazuje na zmieniące się realia.
Czy wataha zostanie dorżnięta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Autorze - całość opisanej przez Pana sytuacji polityczno-społecznej przypomina mi mało estetyczne z wyglądu, ale powolne dojrzewanie wrzodów w zakażonym organiźmie, które wzbierają powli i boleśnie. Potrzebna jest chirurgiczna interwencja: przeciąć, założyć sączki , oczyścic i pozwolic na wygojenie.
Czy rządowi uda sie te karbunkuły przeciąc i oczyścić? Nikt tego nie wie.
Ale jedno jest pewne - rządy premiera Tuska obarczone są jakimś fatum : jak nie powódź, to samolot, jak nie brzoza, to Maciarewicz, jak nie wybory - to papryka, jak druga kadencja to reformy przed którymi pazurami bronią sie wszyscy nimi dotknięci. Jak nic nie robic - to rząd leniwy, jak urlop - to prokurator w łeb sobie strzela, jak się kończy awantura o refundacje leków, to wybucha ACTA. Pokażcie mi premiera i rząd, który przetrwał takie 'Miłołaja Doświadczyńskiego przypadki".
Mimo braku doświadczenia z przypadkami beznadziejnymi i precedensowymi - rząd usiłuje załozyć sączki: ale to boli jak cholera i znieczulic się nie da.
Diagności z opozycji posmakowali tej "chirurgii" i...wycofali się po dwóch latach genialnych rzadów na pozycje teoretyków, którzy wiedzą wszystko najlepiej i za nic nie odpowiadają.
A ja pamiętam, że teoretycznie niejaki Miczurin w bardzo szlachetnych intencjach, dyktowanych zapotrzebowaniem na szynke - stworzył krzyżówkę stonogi ze świnią. No i było...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się całkowicie z poglądami mojego adwersarza wyłożonymi w ostatnim akapicie, zaczynającym się od słów:"Garstka ludzi się uwłaszczyła na majątku polskim.." Pisząc krytycznie o polskiej rzeczywistości widzę także słabsze strony kościelnej hierarchii. Zapraszam do mojego bloga http://wlodzimierzdajcz.blog.onet.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wuborca bezpartyjny
  • Wuborca bezpartyjny
  • 28.01.2012 18:08

@Włodzimierz Dajcz .
Piszesz tak .t"Nareszcie ktoś się oburzył. "Wuborca" wydaje się być zwolennikiem Platformy i wrogiem Kościoła Katolickiego ". Tak jestem zbulwersowany i oburza mnie to co dzieje się w Polsce.Nie jestem zwolennikiem PO !!Uważam ,że to co zrobiono przy OKRĄGŁYM STOLE , to była zdrada nas Polaków przez _PZPRowców(komuchów ) i Solidarności.
Z tym się zgadzam.

"Jestem daleki od popierania pisowskiej prawicy, którą uważam za gorszą odmianę postsolidarnościowej elity politycznej, ale patrzę na ręce każdej ekipie rządowej i widzę błędy jakie popełnia.Tak jestem wrogiem Polski, ale tej skorumpowanej, zakłamanej, kraju celebrytytów, prymitywnych, chciwych biznesmenów, spychających na dno nędzy i ubóstwa znaczną część swoich obywateli. Dlatego właśnie będę o tym pisał, mimo tego, że wielu ludziom z klapkami na oczach się to nie podoba. "

Jednak należy być uczciwym i pisać rowniez prawdę ,że Kościół Katolicki równie uczestniczył i uczestniczy w tym zbrodniczym okładzie OKRĄGŁOSTOŁOWYM !!!
Garstka ludzi się uwłaszczyła na majątku polskim i Polaków i dzisiaj się panoszy !Średnia zarobków w Polsce jest powyżej 4000 tysięcy złotych gdy większość społeczeństwa żyje w ubóstwie i nędzy.Większość pracuje za minimum socjalne , jeśli ma pracę .Teraz w tej Polsce trzeba zebrać o j3edzenie i o prace za minimum socjalne!!Teraz w tej WOLNEJ ????Rzeczypospolite Polskiej jest 2000000 (2 miliony) bezrobotnych(tych zarejestrowanych ) bez prawa do zasiłku dla bezrobotnych :są oni bez środków do życia i to jako obywatele i wyborcy w PR !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nareszcie ktoś się oburzył. "Wuborca" wydaje się być zwolennikiem Platformy i wrogiem Kościoła Katolickiego. Wypowiedź tego Pana świadczy o kompletnym zaślepieniu i ukazuje jak "władza" manipuluje ludźmi. Jestem daleki od popierania pisowskiej prawicy, którą uważam za gorszą odmianę postsolidarnościowej elity politycznej, ale patrzę na ręce każdej ekipie rządowej i widzę błędy jakie popełnia.Tak jestem wrogiem Polski, ale tej skorumpowanej, zakłamanej, kraju celebrytytów, prymitywnych, chciwych biznesmenów, spychających na dno nędzy i ubóstwa znaczną część swoich obywateli. Dlatego właśnie będę o tym pisał, mimo tego, że wielu ludziom z klapkami na oczach się to nie podoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wuborca bezpartyjny
  • Wuborca bezpartyjny
  • 27.01.2012 09:15

@Włodzimierz Dajcz
Jak śmiałeś tak napisać "Obraz postępującego bałaganu w państwie dopełniła samobójcza próba prokuratora wojskowego pułkownika Mikołaja Przybyła."
Bałagan to ty nasz w swojej psychice.Co innego jest w Polsce budowa, A BUDUJE SIĘ NADZWYCZAJ DUŻO ,JAK NIGDY W WCZEŚNIEJ !Człowieku piszesz na zamówienie wrogów Polski i tych co w obecnej Polsce widzą wszystko w czarnych kolorach .Widzą wszystko krytycznie , bo z zawiści ,że naród ich nie wziął do rządzenie !
Tacy jak ty albo ci przegrani frustraci jak:Jarosław Kaczyński, Beata Kempa , Brudziński, Ziobro, Kurski , Macierewicz , Hofman , Suski, Błaszczak wszystko robią aby było tylko i wyłącznie źle!To są wrogowie Polski i Polaków .A ty korzystasz z demokracji i wypisujesz złośliwie i wrednie!Jak byś był zdrowym na umyśle człowiekiem to byś napisał o bezprawnym rozdawnictwie na rzecz Kościoła Katolickiego i byś napisał choć w jednym zdaniu:ile otrzymali, ile wyłudzili , ile otrzymują z tego biednego skraju i na dorobku z BUDŻETU Rzeczpospolitej!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety. na forach dyskusyjnych popularne są tylko takie artykuły, które wyraźnie sprzyjają wybranej opcji politycznej. Budzą wtedy reakcje forumowiczów ścierających się politycznych zapasach. Wartość merytoryczna artykułu i siła argumentacji prezentowana przez autora nie mają znaczenia o ile nie budzą silnych emocji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
  • stary
  • 26.01.2012 05:05

Rzetelne opisanie dość pesymistycznej sytuacji państwa nie wzbudza szerszego zainteresowania forumowiczów, bo dla nich liczy się tematyka umożliwiająca "walkę" z upatrzonym wrogiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.