Facebook Google+ Twitter

Polska atrakcyjna dla inwestorów

Coraz więcej zagranicznych inwestorów lokuje swoje przedsiębiorstwa w Polsce i chwali sobie fachowość oraz wykształcenie polskich pracowników.

Nasz kraj przestaje być tylko miejscem taniej siły roboczej. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", zagraniczne koncerny wybierają Polskę jako miejsce, gdzie chcą się rozwijać ze względu na profesjonalizm pracowników i ich stosunkowo niską cenę.

Trend wzrostowy trwa od 2006 roku, a więc nastąpił w dwa lata po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Inwestorzy zdążyli poznać się na polskich firmach, wzrasta zapotrzebowanie na dobrze wykształconą kadrę, powstaje więcej przedsiębiorstw opartych na nowych technologiach.

Już kilka miesięcy temu, po opublikowaniu wyników 5. ankiety koniunkturalnej Polsko - Niemieckiej Izby Przemysłowo - Handlowej (AHK Polska), wiadomo było, że Polska wciąż broni pierwszej pozycji w zestawieniu najatrakcyjniejszych krajów do lokowania inwestycji w Europie Środkowo - Wschodniej.

W Polsce inżynier zarabia średnio 5 tys. zł. W Niemczech czy Anglii ten sam pracownik po studiach dostaje ok. 2 tys. euro, zaś doświadczony zarabia 3 - 4 tys. euro - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.