Facebook Google+ Twitter

Polska będzie celem rosyjskich ataków?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-15 15:56

- Polska, przyjmując amerykańską tarczę, robi z siebie stuprocentowy cel ataku - powiedział dziś generał Anatolij Nogowicyn, zastępca szefa sztabu generalnego Rosji. O słowach rosyjskiego wojskowego napisała agencja Interfax. Porozumienie polsko-amerykańskie ostro krytykuje prezydent Dmitrij Miedwiediwew. - Budowa na terenie Polski elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej jest wymierzona w Rosję - uważa rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediwew.

Podczas wspólnej konferencji prasowej z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, prezydent Rosji powiedział, że wczorajsze parafowanie amerykańsko-polskiej umowy potwierdza wszystkie zarzuty Moskwy wobec tego projektu.

"Tarcza antyrakietowa będzie wymierzona w Federację Rosyjską" - powiedział rosyjski przywódca. Podczas konferencji w rosyjskim Soczi Miedwiediew i Merkel odnieśli się także do sytuacji w Gruzji. Niemiecka kanclerz jest przekonana, że rosyjskie wojsko powinno wycofać się centralnych obszarów Gruzji. Zdaniem Angeli Merkel, wynegocjowany wcześniej przez Francję sześciopunktowy plan pokojowy powinien być jak najszybciej wprowadzony w życie. Jej zdaniem umowa gwarantuje zachowanie integralności terytorialnej "rdzennej" Gruzji.

Realizacji planu pokojowego przez Gruzję domaga się również prezydent Rosji. Zdaniem Miedwiediewa, plan prezydenta Francji określa najważniejsze zasady prowadzące do pokoju, które powinny zostać zaakceptowane przez władze w Tbilisi. Rosyjski prezydent oświadczył również, że gwarantami uregulowania sytuacji w Gruzji powinny być Rosja, OBWE i Rada Europy. Wykluczył jednocześnie, że w stabilizacji mogą uczestniczyć wojska krajów zachodnich, bo jak wyjaśnił - mieszkańcy Osetii im nie ufają.

Dmitrij Miedwiediew ponownie określił wojnę w Osetii Południowej mianem katastrofy humanitarnej, a odpowiedzialnością za nią w całości obarczył władze Gruzji.

Rosyjskie rakiety wycelowane w Polskę?

Władimir Żyrinowski - rosyjski populistyczny lider Partii Liberalno-Demokratycznej - twierdzi, że Polska może obecnie znaleźć się na celowniku rosyjskich rakiet. Żyrinowski skomentował wczorajsze parafowanie polsko-amerykańskiego porozumienia o rozmieszczeniu w naszym kraju elementów tarczy antyrakietowej.

Władimir Żyrinowski oświadczył, że Moskwa "zgodnie z koncepcją bezpieczeństwa narodowego, ma prawo przeprowadzić prewencyjny atak jądrowy na to państwo, z którego terytorium powstaną zagrożenia dla Rosji i jej obywateli". Według tego polityka, "Polska wybrała najgorszą drogę".

Władimir Żyrinowski określił działania Amerykanów jako "chytre". Jego zdaniem, Stany Zjednoczone "wszystko robią cudzymi rękami". W przypadku powstania poważnego konfliktu - powiedział Żyrinowski - Amerykanie usiądą do stołu rozmów z Rosjanami. "A gdzie będą Polacy?" - zadał retoryczne pytanie wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ajmk
  • ajmk
  • 09.10.2010 22:54

I nastapi wielka woda,Rosja pojdzie na dno i powstanie wielki nowy Ocean Rosyjski !
Amen.
I taki bedzie koniec wielkiej dumy rosyjskiej.Spelni sie niedlugo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.