Facebook Google+ Twitter

Polska będzie gospodarzem siatkarskich mistrzostw świata w 2014 roku!

Najpierw przyznano nam organizację Euro 2012, teraz mistrzostwa świata siatkarzy w 2014. Zapowiada się, że w ciągu najbliższych kilku lat w Polsce przybędzie wiele nowych obiektów sportowych.

Strona PZPS / Fot. screenDziś wszyscy fani polskiej siatkówki mają duży powód do świętowania. Już za kilka lat to właśnie w Polsce rozegrane zostaną mistrzostwa świata. Co za tym idzie, na żywo będziemy mogli obejrzeć wszystkie mecze. Do Polski przybędą gwiazdy światowej siatkówki. A nasza reprezentacja na pewno zagra lepiej, mając tak potężny doping. W końcu nie od dziś wiadomo, że Polacy są wielkimi wielbicielami tego sportu. Na frekwencję na trybunach z pewnością nie będziemy narzekać.

Decyzja została przedstawiona dziś w Warszawie. Podczas jej ogłaszania obecni byli przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej - honorowy prezydent FIVB Ruben Acosta i prezydent FIVB Jizhong Wei, minister sportu i turystki Mirosław Drzewiecki oraz prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. O przyznanie prawa do organizacji walczyliśmy głównie z Japonią i Argentyną. Wygraliśmy dlatego, że te kraje organizowały już mistrzostwa w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Mistrzostwa w 2014 są prestiżową imprezą, jedną z najważniejszych, jakie kiedykolwiek odbyły się w Polsce. Tym bardziej będziemy musieli zadbać o dobrą organizację. Zważywszy jednak na fakt, że wiele zostanie zrobione już do 2012, może się okazać, że nie będzie trudno. Trzeba będzie zbudować nowe, większe hale sportowe. Jedna z nich ma powstać w Warszawie i pomieścić 12 tys. widzów. W innych dużych miastach podobne obiekty już się znajdują. Miejmy nadzieję, że siatkarze skorzystają z dogodnej sytuacji i powtórzą sukces z 1974 roku z Meksyku, kiedy nasza reprezentacja zdobyła złoto. Zanim jednak tak się stanie szansę będziemy mieli jeszcze w 2010 we Włoszech.

Wszystkie 96 meczów będzie można zobaczyć w telewizji Polsat, która za prawo do emisji zapłaciła około 15 mln złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

http://www.siatkowka-w-obiektywie.pl/index.php/mistrzostwa-swiata-2010/mezczyzn-wlochy-ms2010/ terminarz i wyniki Mistrzostw Świata 2010 we Włoszech

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna sprawa siatkarski mundial w Polsce, ale ja zawsze lubię ponarzekać. Dziś, a właściwie wczoraj przegraliśmy na Mistrzostwach Europy junirów z Belgią. Odpadając jednocześnie z turnieju. Nie wróży to dobrze. Świderski, Gruszka i chyba Zagumny? To mistrzowie świata juniorów, więc materiał na przyszłość, był i rzeczywiście coś osiągneliśmy w ostatnim czasie, ale do tej imprezy jeszcze ładnych kilka lat, więc wiele talentów może sie objawic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto dodać, że Polsat ma prawa do transmisji na własność, co oznacza, że to on będzie sprzedawał je reszcie telewizji z całego świata, więc sporo na tym zarobi. Z drugiej strony będzie odpowiedzialny za realizację telewizyjną całego przedsięwzięcia, ale tu mają już spore doświadczenie, bo nie od dziś pokazują "siatkę" na swoich kanałach.

Brawo Polska. Brawo Polsat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.