Facebook Google+ Twitter

Polska będzie miała chemiczną broń masowej zagłady?

Nie można tego ująć inaczej, jak właśnie w ten sposób. Projekty zmian w ustawie pozwolą na niespotykane do tej pory skażenie środowiska.

Skutki kwaśnych deszczy w Czechach '2006 / Fot. Lovecz / Wikimedia CommonsTemat niekontrolowanego składowania i rozbijania akumulatorów poruszany był przez krajowe media wielokrotnie w ciągu ostatnich dni. Niestety, brak zrozumienia przez społeczeństwo zagrożeń związanych z przedostawaniem się toksyn do wody, powietrza i ziemi powoduje brak oczywistego oporu społecznego. Taka obojętność ze strony Polaków może przyczynić się do wejścia nowych regulacji w życie i "budowę" największej od lat bomby ekologicznej w Polsce.

Biorąc pod uwagę pęd po szybki zarobek, można się spodziewać braku jakichkolwiek zabezpieczeń ze strony firm, rozbijających zużyte akumulatory. Po latach takiej działalności możemy mieć skutek podobny do takiego, jaki powstaje kilka lat po detonacji broni chemicznej.

Komu i jakim grupom zależy na takich rozwiązaniach?

Trudno powiedzieć, z całą pewnością takie grupy muszą istnieć i czyjeś partykularne interesy reprezentować, skoro mają za nic zdrowie polskiego społeczeństwa oraz stan naszego środowiska. Sam pomysł braku kontroli nad utylizacją niebezpiecznych materiałów jest już kuriozalny.

Powstają ogólnopolskie grupy, które starają się przeciwstawić nowym regulacjom prawnym. Jedną z takich grup, która na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji oraz informuje o zagrożeniach związanych z utylizacją akumulatorów można znaleźć na facebooku pod adresem Nie Róbcie Kwasu

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A później będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Partia Po to partia pracodawców oraz biznesu krajowego teraz spłaca swoje zobowiązania wobec tejże grupy można sie spodziewać wszystkiego od emerytur do niewolnictwa i OBY ŻYŁO NAM SIĘ LEPIEJ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.