Facebook Google+ Twitter

Polska - Belgia. Panowie powtórzcie 1982!

Dzisiaj o 20.30 na stadionie Roi Baudouina w Brukseli staną do boju o punkty w eliminacjach Euro 2008 drużyny Polski i Belgii.


24 lat temu na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii, lepsza okazała się Polska wygrywając po trzech golach Zbigniewa Bońka 3:0. Jak będzie dziś? Czas pokaże, a wszystko zweryfikuje boisko i umiejętności piłkarzy.

O tak efektowne zwycięstwo będzie w Brukseli bardzo trudno, ale czy mamy gorszą drużynę od tej z 1982 roku?


Gwiazd brak!

 

Z pewnością naszej reprezentacji brakuje takich indywidualności, jakimi byli w tamtej drużynie Boniek, Lato, Żmuda, Młynarczyk, Smolarek, ale nieraz już obecni kadrowicze udowadniali, że wolą walki i zaangażowaniem można pokonać każdego.


Rozpalone nadzieje


Wygrywając w pięknym stylu ostatni mecz z Portugalią w Chorzowie, rozbudzili apetyty wśród polskich kibiców. Ci z pewnością licznie zasiądą na stadionie Roi Baudouina i będą gorąco dopingować biało-czerwonych, a - że potrafią to robić - pokazały ostatnie mistrzostwa w Niemczech, gdzie Polscy kibice należeli do najlepszych. Nie będzie wśród nich chyba takiego, który nie zadawałby sobie pytania, jak zagrają Orły? Czy podtrzymają dobrą passę? Czy to, co pokazali przeciwko Portugalii to nie był tylko jednorazowy zryw? Czy Czerwone Diabły, jak potocznie nazywana jest reprezentacja Belgii, zgotuje naszym kadrowiczom piekło? Pytań jest wiele, a odpowiedzieć na nie wcale nie jest łatwo.


Nie taki diabeł straszny jak go malują!


Zbigniew Boniek, bohater sprzed 24 lat dowcipnie komentuje, że „Diabłów wszyscy się boją do siódmego roku życia. Potem uczymy się pisać, czytać i nagle okazuje się, że ten diabeł jest zły, ale tylko w legendach”.
Wszyscy chyba sobie serdecznie życzymy, by piłkarze belgijscy okazali się takimi właśnie "Diabłami z legend" i - co najważniejsze - by okazali się gościnni. Ale o zwycięstwo chyba nie będzie łatwo, ale dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie w Brukseli, to gdzie?
 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mimo całego optymizmu po meczu z Portugalią trochę się trzęsę ze strachu co będzie tym razem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.