Facebook Google+ Twitter

Polska bez dymu i akcja "Paczka". Poleć innym miejsca bez papierosa

Niebawem wejdzie w życie ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych. Wiadomości24 zostały partnerem akcji "Paczka". Wraz z organizatorami kampanii "Polska bez dymu" zachęcamy do rzucenia palenia, przekonujemy do odwiedzania lokali bez papierosa. Informujemy też o nowej ustawie.

 / Fot. Manko15 listopada wchodzi w życie nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która wprowadza istotne zamiany w zakresie palenia w miejscach publicznych. Zakazem objęte będą m.in. zakłady opieki zdrowotnej, uczelnie, zakłady pracy, obiekty kultury i sportu, przystanki, oraz lokale gastronomiczno-rozrywkowe. Właściciele nie będą mieli obowiązku tworzyć palarni dla tych obiektów, a za brak odpowiednich oznaczeń o zakazie palenia w widocznym miejscu zapłacą grzywnę w wysokości 2000 zł.

Idź do pubu, nie do wędzarni

Za niecałe 100 dni każdy lokal gastronomiczny będzie więc w pewnym sensie lokalem bez papierosa. W wieloizbowych lokalach będzie możliwość wydzielenia sali dla palących, ale pod warunkiem, że będzie to zamknięte pomieszczenie konsumpcyjne, wyposażone w wentylację zapewniającą, aby dym tytoniowy nie przenikał do innych pomieszczeń.

Czy właściciele lokali są przygotowani na zmiany ? Czy znają warunki nowej ustawy? - Zadaniem akcji Paczka jest przekonanie Polaków do wybierania tylko lokali bez papierosa oraz uświadomienie właścicielom, że nowa ustawa nie wpłynie na obniżenie ich dochodów - mówi Magdalena Petryniak koordynator kampanii.

W tych galeriach handlowych staną paczki, do których będzie można wrzucać kupony konkursowe. / Fot. MankoKonkurs "Odwiedzaj lokale wytrwale”

W ramach konkursu klienci lokali mogę wziąć udział w ogólnopolskim konkursie „Odwiedzaj lokale wytrwale”. Polega on na zbieraniu paragonów z lokali, w których obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów, bądź w których znajduje się wydzielona, szczelnie zamknięta sala dla palących, z odpowiednią wentylacją. Takie paragony należy podpisać imieniem, numerem telefonu, oraz wrzucić je do paczki, ustawionej w galerii handlowej w danym mieście. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody w postaci sprzętu sportowego, kosmetyków oraz zaproszeń o wartości do 100 zł do wybranych lokali, aktywnie działających w kampanii Lokal bez Papierosa.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jarosław Nowak
  • Jarosław Nowak
  • 09.12.2011 22:38

to jest zwykly rasizm a bary upadna bo mlodziesz niebedzie chodzic skoro zapalic nie moze do piwka

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Piotrowska
  • Dorota Piotrowska
  • 10.11.2010 19:50

http://otomoto.pl/bmw-x3-C15630765.html

Powysyłajcie znajomym bardzo dobra oferta ! ; )

Dosiek_Dosia@interia.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głowę spuściłem, powieki opadły, ręce w obronie tychże odmawiają klikania:((((. Masz rację, na tyle mnie tylko stać, aczkolwiek sam jestem namiętnym palaczem. Cóż dodać, przepraszam za ichni brak kinder sztuby:(. Przepraszam.
Marto, masz rację. Niemniej jednak jest to wynik ogólnej dbałości o wzajemny szacunek. Nie rozumiem szerzącej się mody, każdy sobie rzepkę skrobie. Stanę samochodem na trawniku, zapalę i nie zapytam, siądę i nie ustąpię miejsca starszemu, nie przepuszczam przy wejściu kobiety, można tak mnożyć i mnożyć. Ogólny brak poszanowania. Porażające.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irku, pisałam wiele razy, skąd się biorą takie przepisy. Niestety, palacze sami się o nie postarali - zbyt wielu kompletnie nie liczy się z niepalącymi. Kiedyś nikt nie zapalił w towarzystwie, nie zapytawszy pozostałych osób, czy im to nie przeszkadza. Elegancka kobieta nie puszczała dymka na ulicy. Popiół strząsało się do popielniczki, tamże lądowały pety. Zobacz, jak to wygląda dzisiaj. Niepalący mają dość terroryzowania smrodem i dymem, więc "gwałt się gwałtem odciska"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Waldemarze:(. To nie tak i nie w ten sposób. Zamiennik, cenna rzecz, ale w walce tylko argumenty i racjonalność jest potrzebna. Zaraz kosy na kije i do walki? Spokojnie. Po pierwsze - uznając rację wrogów tytoniowego smrodu - palący też ma prawo do własnych słabości. Po drugie, jeżeli już, to swobodny wybór gdzie palimy a gdzie nie. Inaczej, każdy właściciel lokalu określa klienta, tzn u mnie się pali, a u mnie nie. Wiem, mam wybór. W tym lokalu nie mogę zapalić a w tamtym tak. Rozumiem miejsca publiczne, szpital, urząd, taksówka, stanowisko pracy. Pociąg, gdzie są wagony już nie. Ale spokojnie bez podnoszenia ciśnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W imieniu Frontu Wyzwolenia Palaczy, który wytrwale walczył o złagodzenie ustawy ( co po częsci nam się udało) wzywam do bojkotu tej akcji. Nie zdziwię sie jesli pomysłodawcą i fundatorem tej akcji okaże się producent zamiennika tytoniowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomku, mnie to nie rajcuje. Uważam to za przejaw dyskryminacji. Wystarczy mi już domowy "terror" :) w zakresie palenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa akcja, tylko że ja palę, więc nie skorzystam :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.