Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23737 miejsce

Polska branża muzyczna podsumowała 2014 rok. Sprawdźcie, co kupowali Polacy

Związek Producentów Audio-Video podsumował rok 2014 na polskim rynku muzycznym.

 / Fot. GAZETA WROCLAWSKA  TOMASZ HOLOD / POLSKAPRESSERok 2014 dla polskiego rynku muzycznego był dobry. ZPAV podał, że pierwszy raz od ośmiu lat wzrosła sprzedaż fizycznych nośników muzyki, czyli m.in. płyt CD i DVD. W sumie ten segment zarobił 279 mln zł.

W Polsce systematycznie wzrasta także sprzedaż muzyki cyfrowej, w 2014 roku segment ten zanotował wzrost o 31 proc. Sprzedaż muzyki cyfrowej w 2014 roku osiągnęła poziom 69 mln zł.

"Wzrost wśród formatów cyfrowych o 44 proc. odnotowały serwisy streamingowe - w ramach subskrypcji jak i wspierane reklamami, do których zalicza się m.in. takich dystrybutorów jak: Spotify, Deezer, Wimp czy YouTube. Wartość procentowa tego segmentu stanowi aż 78 proc. rynku muzyki cyfrowej, pobrania online to 15 proc., pobieranie na telefony komórkowe 4 proc., pozostałe 3 proc. to inne formy pozyskiwania muzyki w formie cyfrowej." - informuje na swojej stronie internetowej ZPAV.

Polacy coraz chętniej kupują też winyle, w ubiegłym roku ich sprzedaż wzrosła dwukrotnie, co dało 4,5 proc. udziału w rynku i sprzedaż na poziomie 12 mln zł.

W 2014 roku Polacy najchętniej kupowali płytę CD "Mini World" francuskiej piosenkarki Indili. Drugie miejsce na liście sprzedaży OLiS zajął album "Składam się z ciągłych powtórzeń" Artura Rojka. Na trzecim miejscu znalazł się album Pink Floyd "The Endless River". ZPAV wziął też pod lupę najlepiej sprzedające się w 2014 roku utwory w formie cyfrowej. Zobaczcie całą listę:

1 "My Słowianie" Donatan i Cleo
2 "Bałkanica" Piersi
3 "Timber" Pitbull Feat. Ke$Ha
4 "Feel This Moment" Pitbull Featuring Christina Aguilera
5 "Dark Horse" Katy Perry
6 "Last Christmas" Wham!
7 "Can't Remember To Forget You" Shakira Feat, Rihanna
8 "Derniere Danse" Indila
9 "Dare (La La La)" Shakira
10 "Toca Toca" Fly Project

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.