Facebook Google+ Twitter

"Polska" - CBA tropiło burmistrza, trafiło posła

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-03 07:35

Afera hazardowa zaczęła się w Karpaczu - wynika z ustaleń dziennika „Polska". Na ślad powiązań biznesmenów branży hazardowej z politykami Platformy Obywatelskiej agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wpadli tropiąc samorządowców.

Funkcjonariusze interesowali się znajomościami biznesmena z branży hazardowej Ryszarda Sobiesiaka z samorządowcami Karpacza. Właśnie tam wrocławski biznesmen chce zbudować wyciąg narciarski, co wywołuje protesty miejscowej ludności.

Na telefonie Sobiesiaka agenci założyli podsłuch. Wtedy też zaczęły się nagrywać jego rozmowy z posłem PO, szefem klubu parlamentarnego tej partii Zbigniewem Chlebowskim. W rozmowach tych Sobiesiak występuje jako reprezentant branży hazardowej, która jest zaniepokojona zmianami w ustawie hazardowej.

Latem 2008 roku, kiedy CBA nagrało pierwsze rozmowy posła Platformy z przedsiębiorcą, akurat kończył się w sądzie proces Sobiesiaka. Prokuratura zarzucała mu korupcję. Jesienią Sobiesiak został prawomocnie skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu i grzywnę za korupcję. W 2005 roku wręczył 10 tysięcy złotych za pomoc w przyznaniu jego firmie unijnej dotacji na budowę wyciągów w Zieleńcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.