Facebook Google+ Twitter

Polska dogoniła Europę. Po naszych drogach porusza się 18 mln aut

Dziennik Gazeta Prawna, powołując się na Centralną Ewidencje Pojazdów, przywołuje dane dotyczące liczby pojazdów na polskich drogach. Dowiadujemy się m.in., że na dwie osoby przypada jeden samochód. Są jednak i złe wiadomości.

 / Fot. SuperTank17, CC BY-SA 3.0 / Wikipedia"DGP" informuje że po Polsce jeździ 18 milionów samochodów osobowych. Na tysiąc mieszkańców przypada dokładnie 471 aut, czyli można powiedzieć że na 2 osoby przypada jeden pojazd.

Liczba aut, która przypada na dwójkę osób, wzrosłaby, gdybyśmy wzięli pod uwagę liczbę osób, która wyemigrowała z Polski [na 38,3 mln mieszkańców, 1,1 miliona wyemigrowało - przyp. red.]. Wówczas mielibyśmy 484 samochody na tysiąc osób - podaje Gazeta.pl

Dla porównania - w 2000 roku na dwóch Polaka przypadało zaledwie pół samochodu.

Dane z kategorii tych pozytywnych kończą się w tym miejscu. Polska jest bowiem swoistym złomowiskiem Europy - średni wiek pojazdu jeżdżącego po drogach naszego kraju wynosi 15 lat. Ponadto 3/4 aut to wozy sprowadzane z zagranicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 09.01.2012 21:43

polskie drogi nadają się na tor przeszkód do testowania maszyn bojowych i drogowych,współczuję właścicielom samochodów,już murzyni Polskę wyprzedzili ,zobaczcie autostrady w RPA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od razu złomowiskiem... Po prostu w Europie panuje totalne marnotrawstwo i zupełnie dobre pojazdy lądują tam na śmietniku żeby ustąpić miejsca nowym bo fabryki muszą swoje zarobić. Notabene aktualnie samochody produkowane w Europie (a dokładniej to na ogół w Chinach) są tak kiepskiej jakości, że używane 6-latki są w gorszym stanie niż te 15-letnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.