Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Drzewiecki: zła umowa z UEFA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 07:42

Nasz kraj będzie w 100 procentach odpowiadał za nielegalne bilety, które pojawią się w czasie Euro 2012 - mówi dziennikowi "Polska" Mirosław Drzewiecki. Minister sportu podkreśla, że żaden kraj, który wcześniej organizował mistrzostwa Europy w piłce nożnej nie podpisał tak niekorzystnej umowy z UEFA.

Drzewiecki zauważa, że nie ma takiego kraju na świecie, który byłby w stanie zapanować nad zjawiskiem pojawiania się nielegalnych biletów. Szef resortu sportu wymienia też inne mankamenty umowy. "O tym, że UEFA jest głównym zarabiającym na Euro 2012, wszyscy wiedzieli. To przecież ich produkt. Ale mogliśmy dostać dużo więcej" - mówi Mirosław Drzewiecki.

Minister mówi także, że prawnicy opracowują formułę zwrotu premii przez prezesów spółki PL.2012. "Dla mnie najważniejsze jest to, że szefowie spółki szybko zareagowali na mój apel i są gotowi renegocjować swoje kontrakty. Zachowali się przyzwoicie z punktu widzenia solidaryzmu społecznego. Przecież nie musieli tego robić. Mogli trzasnąć drzwiami" - zauważa Mirosław Drzewiecki w rozmowie z dziennikiem "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.