Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Dwie godziny religii w tygodniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-10 08:32

Od września każdy uczeń, który nie chodzi na religię, musi obowiązkowo zapisać się na etykę. Minister edukacji Katarzyna Hall obiecywała, że oba przedmioty będą w szkole traktowane na równych prawach, jako zamienniki.

Dziennik "Polska" ustalił jednak, że od pierwszej klasy gimnazjum aż do matury młodzież będzie się uczyć religii przez dwie godziny lekcyjne w tygodniu. Etyki - tylko przez godzinę.

Takie zapisy znalazły się w przygotowywanym właśnie rozporządzeniu o ramowych planach nauczania - w oparciu o nie powstają szkolne plany lekcji. Dyrektorzy szkół mogli też o tym przeczytać w poradnikach o ruszającej w 2009 roku reformie oświaty, które rozsyłało ministerstwo - czytamy w dzienniku "Polska".

Gazeta dodaje, że lewica już oskarża rząd Donalda Tuska o faworyzowanie szkolnej katechezy i uleganie presji Kościoła. "Wystosuję oficjalne zapytanie do ministra na najbliższym posiedzeniu Sejmu" - zapowiada w rozmowie z "Polską" Krystyna Łybacka z SLD, była minister oświaty.

Równocześnie uważa, że MEN wyświadczyło Kościołowi niedźwiedzią przysługę. Jej zdaniem uczeń postawiony przed wyborem: dwie godziny religii czy jedna etyki, na pewno wybierze etykę. Obciążone nauką nastolatki, zwłaszcza przed maturą, próbują okroić czas spędzany w szkole do minimum - twierdzi Łybacka.

Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.