Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16032 miejsce

Polska Dziennik Łódzki pnie się w górę

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-03-29 07:24

Polska Dziennik Łódzki w najtrudniejszym okresie na rynku prasowym odnosi sukces. Z najnowszych badań wynika, że tytuł ten jest najczęściej czytanym w województwie.

Dziennik Łódzki / Fot. screenPolskę Dziennik Łódzki czyta 24,27 proc. respondentów - wynika z badania realizowanego na zlecenie Polskich Badań Czytelnictwa przez Millward Brown SMG/KRC. To spory sukces, zwłaszcza, że badanie odbywało się od sierpnia 2009 do stycznia 2010 roku w okresie największej zapaści na rynku reklamowym i prasowym.

W badaniu zastosowano tzw. metodę CAPI - czyli technikę, w której stosuje się wywiady z losowo wybranymi respondentami, tak aby oddawały one wiarygodny odsetek w populacji. Badacze CAPI wspomagają się komputerami podczas przeprowadzania wywiadów. W przypadku województwa łódzkiego SMG/KRC przepytało 1680 respondentów.

"Polsce" po piętach depcze tylko "Express Ilustrowany" (21,85 proc.), ale i ten tytuł również należy do tego samego wydawcy (Polskapresse). "Gazeta Wyborcza" znajduje się w rankingu na trzecim miejscu z poziomem czytelnictwa 14,36 proc. Nieco niżej plasuje się tabloid "Fakt" (10,27 proc.).

Pozostałe tytuły,tj. "Metro", "Echo miasta", Super Express, "Przegląd sportowy", "Rzeczpospolita", "Dziennik Gazeta Prawna", "Futbol news", "Puls biznesu", "Gazeta Podatkowa", nie przekraczają progu 10 proc.

Pierwsze miejsce dla "Polski" Dziennika Łódzkiego jest miejscem pewnym i zasłużonym. Na ten sukces pracuje cały sztab pracowników i współpracowników gazety w siedzibie głównej i aż 11 oddziałach terenowych.

"Dziennik Łódzki" (najstarsza gazeta w regionie) ukazuje się od 1884 roku. Trzy lata temu wziął udział w procesie skonsolidowania gazet lokalnych w jedną "Polskę". Był to trudny okres dla gazety z wielu względów. Od tamtego czasu dziennik podejmował próby kosmetycznych zmian. Niektórzy na samym początku zwiastowali porażkę projektowi. Tymczasem projekt rośnie w siłę, podobnie jak media elektroniczne, na których skupia się w ostatnim czasie wydawnictwo (Naszemiasto.pl, Gratka.pl, Wiadomosci24.pl i inne)

Drukowaną "Polskę" Dziennik Łódzki można czytać w internecie m.in. pod adresem: http://prasa24.pl/gazety/dziennik-lodzki/sms.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.