Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Eurowybory nie dla Wałęsy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-21 07:48

Jarosław Wałęsa, mimo że bardzo tego chciał, nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Przynajmniej nie na Pomorzu - dowiedział się dziennik "Polska". Sam Wałęsa przyznaje, że zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej nie dał mu zielonego światła na polityczny lot do Brukseli. Jak ustaliła gazeta, przyczyną odmowy mogło być jego zbyt "mocne" nazwisko.

Według nieoficjalnych informacji, władze krajowe PO uznały, iż kandydatura Wałęsy mogłaby zaszkodzić dwóm lokomotywom wyborczym Platformy na Pomorzu - Januszowi Lewandowskiemu oraz Janowi Kozłowskiemu. Pierwszy z nich to obecny eurodeputowany.

Kiedyś był znanym politykiem, teraz po latach spędzonych w Brukseli wyborcom kojarzy się zdecydowanie słabiej. Z kolei Jan Kozłowski to postać wciąż znana - właśnie trwa jego druga kadencja na stanowisku Marszałka Województwa Pomorskiego, jest też szefem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej - pisze dziennik "Polska".

Specjaliści nie mają jednak wątpliwości, że zarówno Lewandowski - prawdopodobny numer jeden na liście wyborczej pomorskiej PO - jak i Kozłowski - numer dwa - nie mają tak "mocnego nazwiska" jak Wałęsa. Mogliby więc przegrać z młodym posłem, a na to centrala nie zamierza pozwolić.

Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.