Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1307 miejsce

Polska firma w innowacyjnym projekcie edukacyjnym

Polska firma Ifinity partycypuje w projekcie badawczo innowacyjnym BEACONING . Projekt realizowany jest od stycznia 2016 i znajduje się obecnie na półmetku, przechodzi w fazę pilotów, w których weźmie udział ponad 5000 uczestników.

 / Fot. BEACONINGPolska firma Ifinity sp. z o.o. partycypuje w projekcie badawczo innowacyjnym BEACONING (Breaking Educational Barriers with Contextualized, Pervasive and Gameful Learning) realizowanym w ramach programu europejskiego Horyzont 2020. Całkowita wartość projektu to 5.9 mln funtów. Projekt realizowany jest od stycznia 2016 i znajduje się obecnie na półmetku, przechodzi w fazę pilotów, w których weźmie udział ponad 5000 uczestników z Unii Europejskiej i krajów współpracujących.

Horyzont 2020 to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Całkowity budżet programu do wykorzystania w latach 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro. Celem Horyzontu jest stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji, który uwzględnia wszystkie etapy procesu i łączy firmy z sektora SME z jednostkami badawczymi i uniwersytetami. Ifinity jest jedną z niewielu polskich firm, które uzyskały dofinansowanie w ramach tego programu.

Projekt koncentruje się na stworzeniu innowacyjnej platformy dla uczniów i nauczycieli dzięki, której możliwe będzie zaimplementowanie nowoczesnych metod nauczania. Dzięki platformie możliwe będzie nauczanie z wykorzystaniem proceduralnego generowania zadań i lekcji dla uczniów, mechanizmów grywalizacyjnych oraz technologii lokalizacyjnych co pozwoli na osadzenie nauki w kontekście miejsc które są znajome uczniom.
Ifinity odpowiada za stworzenie komponentu lokalizacyjnego, który stanowi o innowacyjnym charakterze platformy. Dzięki temu komponentowi możliwe będzie dodatkowe wykorzystanie technologii lokalizacyjnych (beacony, GPS) w celu wzbogacenia procesu nauczania. Komponent pozwoli na tworzenie planów i lekcji dla uczniów po za klasami. Zajęcia będą mogły odbywać się w muzeach, parkach i innych miejscach które uczniowie znają albo powinni poznać ze względu na ich wartość kulturową.

Projekt realizowany jest przez międzynarodowe konsorcjum w którego skład wchodzą: COVENTRY UNIVERSITY (Wielka Brytania), HERIOT-WATT UNIVERSITY (Wielka Brytania), BIBA - BREMER INSTITUT FUER PRODUKTION UND LOGISTIK GMBH (Niemcy), INESC TEC (Portugalia), UNIVERSIDAD COMPLUTENSE DE MADRID (Hiszpania), ORT France (Francja), SUCCUBUS INTERACTIVE SARL (Francja), ADVANCED TECHNOLOGY SYSTEMS (Rumunia), IMAGINARY (Włochy), GEOMOTION GAMES SL (Hiszpania), IFINITY SPOLKA Z ORGANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA (Polska), PLAYSOFT (Francja), SEBIT EGITIM VE BILGI TEKNOLOJILERI ANONIM SIRKETI (Turcia), HANDS FREE COMPUTING LIMITED (Wielka Brytania) și SIVECO (Rumunia).

Ifinity to firma specjalizująca się we wdrażaniu i realizowaniu projektów wykorzystujących technologię lokalizacyjne takie jak GPS i beacony. Firma działa na terenie Europy oraz przez sieć partnerów na innych kontynentach. W poprzednich latach dzięki projektowi opracowanemu przez Ifinity, władze Miasta Stołecznego Warszawa otrzymały prestiżową nagrodę Bloomberg Mayor Challenge za innowację w obszarze Smart City.

Więcej informacji o projekcie dostępne jest na stronie : www.beaconing.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.