Facebook Google+ Twitter

"Polska" - foki w Zatoce Puckiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-21 07:31

Dziennik "Polska" pisze, że naukowcy chcą, aby na Ryfie Mew - mieliźnie na Zatoce Puckiej - osiedliły się foki szare. Ten pomysł krytykują jednak samorządowcy i mieszkańcy miejscowości nad zatoką, którzy obawiają się, że ograniczy to rozwój turystyki i rybołówstwa.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Foka_szara.JPGUrząd Morski w Gdyni w porozumieniu z naukowcami rozważa objęcie tego terenu ochroną rezerwatową. Plan taki popierają także ekolodzy - pisze "Polska". Jednak zdaniem rybaków, objęcie ochroną tej części Zatoki Puckiej utrudni im pracę. Obecność fok może też przyczynić się do przetrzebienia populacji ryb, co mogłoby doprowadzić rybaków do bankructwa. Zwracają oni uwagę, ze foki nigdy nie żyły w Zatoce Puckiej i pomysły naukowców są ingerowaniem w przyrodę.

Naukowcy i urzędnicy podkreślają jednak, że teren mielizny na Zatoce Puckiej dawno już włączono do systemu ochrony siedliskowej i ptasiej NATURA 2000. Leży on także w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Stąd właśnie pojawiają się pomysły, aby wprowadzić tam ograniczenia w żegludze i turystyce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na siłę foki w miejscu, gdzie one same nie za bardzo chcą być? Jeszcze trochę i okaże się, że najgorsze pomysły zawsze są związane z naturą i ekologią. Albo człowiek się wynaturza, albo nie wie co to jest ekologiczne zachowanie? A może coś innego, tylko co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.