Facebook Google+ Twitter

Polska giełda rozpoczęła dzień od dużych spadków notowań

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-30 09:48

Od dużych spadków notowań rozpoczęła się dzisiejsza sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych. Indeks WIG20, czyli największych spółek notowanych na naszym parkiecie tracił do wczorajszego zamknięcia 2,94 procent, a WIG 2,79.

Fatalne nastroje na naszej Giełdzie związane są z pogorszeniem sytuacji na innych parkietach - głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie wczoraj doszło do największej spadków dziennych w historii amerykańskich giełd. Stało się tak w reakcji na odrzucenie przez Kongres USA planu ratowania sektora finansowego, Dow Jones obniżył się o prawie 770 punktów.

Spadki odnotowały także inne europejskie giełdy. Francuski indeks spadł o 1,99 proc. do 3,87480 pkt. Wczoraj stracił ponad 5 procent. Londyński indeks FTSE 100 spadł o 2,32 proc. do poziomu 4,707.02 pkt. Dwie największe giełdy moskiewskie RTS i Micex wstrzymały obrót akcjami . Decyzję podjął rządowy regulator rynku.

Odrzucony wczoraj przez amerykański Kongres plan Paulsona przewidywał wykupienie z rynku wierzytelności hipotecznych za 700 miliardów dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.