Facebook Google+ Twitter

"Polska, głupcze!" ma drugie wydanie

Sukces książki i zmiany na polskiej scenie politycznej, jakie miały miejsce w ostatnim czasie, przyczyniły się do decyzji Tomasza Lisa i wydawnictwa Świat Książki o przygotowaniu wydania drugiego.

Polska, głupcze! + najświeższe wydarzeniaNajnowszą książkę Tomasza Lisa "Polska, głupcze!" uznano za bestseller jeszcze przed ukazaniem się jej na rynku. Wpływ na to miały liczne przedpremierowe zamówienia na tę pozycję w księgarniach internetowych, ale przede wszystkim ilość egzemplarzy zamówionych przez samych księgarzy. Obecnie sprzedaż kilku, kilkunastu tysięcy egzemplarzy jakiegoś tytułu uznaje za sukces. Tymczasem nowa książka Tomasz Lisa została zamówiona w ilości 50 tys. egzemplarzy jeszcze przed jej premierą.

Ten sukces i zmiany na polskiej scenie politycznej, jakie miały miejsce w ostatnim czasie, przyczyniły się do decyzji Lisa i wydawnictwa Świat Książki o przygotowaniu wydania drugiego. Ukazało się ono już w kilka tygodni po premierze. Dodano kilkanaście stron opisujących aktualne wydarzenia. Od razu pojawiły się komentarze, które uznały ten zabieg za komercyjny. Trudno jednak przychylić się do tej opinii.

Drobne zmiany w zawartości książek przy kolejnych wydaniach są częstą praktyką. Zazwyczaj są one jednak kosmetyczne i polegają np. na dodaniu nadruku autografu autora. Zmiana polegająca na dopisaniu kilkunastu stron nie jest codziennością i – moim zdaniem – zasługuje na uznanie. Należy się ono nie tylko autorowi, ale również wydawnictwu, które potrafiło szybko i sprawnie przygotować nowe wydanie i wprowadzić je na rynek.

Najprawdopodobniej osoby, które nabyły pierwsze wydanie książki nie zdecydują się na zakup wersji poszerzonej. Z kolei Ci, którzy dopiero zamierzają nabyć pozycję Lisa, mają możliwość wyboru. Może być on jednak ograniczany przez sprzedawców aż do momentu wyczerpania się zapasów wydania pierwszego.

Informacja o uzupełnieniu książki o najnowsze wydarzenia znajduje się na okładce. Cena wydania poszerzonego jest taka sama jak pierwszego. Przy zakupie książki warto sprawdzić, które wydanie kupujemy.

Co złożyło się na suckes "Polska, głupcze!"? Z pewnością wybitne zdolności znanego dziennikarza, szacunek jakim darzą go widzowie oraz styl, w jakim książka została napisana. Tomasz Lis odnosi sukcesy w różnych stacjach telewizyjnych, tworząc w nich programy informacyjne i publicystyczne. Jest twórcą "Faktów" w TVN i szefem "Wydarzeń" w Polsacie. Prowadzi program "Co z tą Polską?". Jego program ma blisko 2 mln widownię, do której z łatwością mógł dotrzeć z informacją o nowej książce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.