Facebook Google+ Twitter

Polska gra "Hatred" o mordercy psychopacie wywołuje szok na świecie

Polskie studio Destructive Creations zaprezentowało najnowszą grę "Hatred", w której głównym zadaniem graczy będzie brutalne zabijanie niewinnych ludzi i służb porządkowych.

 / Fot. youtube/print screenNiezależne polskie studio Destructive Creations zapowiedziało swój debiutancki projekt - grę "Hatred". To brutalna strzelanina z widokiem izometrycznym, korzystająca z technologii Unreal Engine 4, wyłącznie z myślą o pecetach. Swoją premierę gra będzie miała dopiero w 2015 roku, ale już teraz budzi spoko kontrowersji.

"Moje imię jest nieistotne. Najważniejsze jest to co zamierzam zrobić. Nienawidzę tego świata..." - mówi bohater "Hatreda". Po chwili bierze kilka granatów, nóż i karabin, wychodzi na ulicę i rozstrzeliwuje przypadkowych, niewinnych ludzi. Nie obce jest mu podpalanie, odrąbywanie głów i wysadzanie w powietrze.

Jak podaje portal gry-online.pl, od produkcji odcięła się już firma Epic Games informując, że z grą nie ma nic wspólnego, a logo silnika Unreal Engine 4 zostało użyte w zwiastunie bezprawnie. Ponadto, wśród stron "polajkowanych" na Facebooku przez Jarosława Zielińskiego, szefa zespołu Destructive Creations, znaleziono Polską Ligę Obrony - nacjonalistyczne ugrupowanie występujące przeciwko muzułmanom w Polsce, co jak zauważają media, może mieć wpływ na odbiór gry.

"Reakcję świata na nasz trailer mogę opisać tylko słowami OMFG" - przyznał szef studia, Jarosław Zieliński w rozmowie z Eurogamer.pl. I dodaje "Wiedziałem, że gra może zrobić nieco bałaganu ze względu na tematykę, ale to, co się dzieje przerasta nasze największe oczekiwania(...) Nie wydaje mi się, żebyśmy przekraczali jakąś granicę. To tylko strzelanie do wirtualnych postaci, a jeśli ktoś ma problem z odróżnieniem fikcji o rzeczywistości, to powinien odejść od komputera i udać się na długi spacer".

Destructive Creations to nowe studio z Gliwic, złożone w sporej części z byłych pracowników The Farm 51.
Zobacz także: "Minecraft" na dużym ekranie. Film wyreżyseruje Shawn Levy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.