Facebook Google+ Twitter

Polska gra Wiedźmin sprzedała się w 8 milionach sztuk. Trwa przedsprzedaż trzeciej części

CD Project poinformował, że sprzedaż pierwszych dwóch części gry "Wiedźmin" osiągnęła 8 mln egzemplarzy. Nie wiadomo ile sztuk gry "Wiedźmin 3. Dziki gon" zostało nabytych przez klientów w przedsprzedaży.

 / Fot. ."Dobry odbiór Wiedźmina 3 i jego zwiększona widoczność w mediach przełożyły się na wyniki przedsprzedaży tytułu, która rozpoczęła się w czerwcu br. oraz zwiększone zainteresowanie dostępnymi tytułami z serii – Wiedźminem oraz Wiedźminem 2, których sprzedaż w 2 kwartale br., mimo upływu czasu, była wyższa niż w kwartałach poprzedzających" - czytamy na stronie CD Projekt.

Producent ujawnił, że sprzedaż dwóch pierwszych części gry sięgnął 8 mln egzemplarzy. Nie podano ile sztuk trzeciej części zamówiono w przedsprzedaży. CD Projekt twierdzi jednak, że w niektórych krajach nakład edycji kolekcjonerskiej został całkowicie wykupiony w ciągu kilku dni. W Polsce sprzedało się w 24 godziny 10 tys. sztuk.

Gra "Wiedźmin 3. Dziki Gon" ukaże się z opóźnieniem poinformował w czerwcu zarząd CD Projekt. Premiera trzeciej części hitu odbędzie się w lutym 2015 r. "Grę mogliśmy wydać zgodnie z pierwotnym planem pod koniec tego roku, ale uznaliśmy, że dodatkowe kilka miesięcy umożliwi nam uzyskanie jakości, z której będziemy w pełni zadowoleni i jakiej oczekują od nas gracze. Tym samym wyznaczyliśmy datę premiery gry Wiedźmin 3 Dziki Gon na luty 2015" - oświadczył producent.

Pierwsza część kultowej gry i polskiego hitu eksportowego pojawiła się na rynku w październiku 2007 r. W maju 2011 r. CD Projekt wypuścił grę "Wiedźmin 2: Zabójcy królów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.