Facebook Google+ Twitter

Polska Grupa Energetyczna zadebiutuje na GPW?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-11 14:49

Polska Grupa Energetyczna wierzy, że uda jej się zadebiutować w tym roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wcześniej planowano, że PGE wejdzie na warszawski parkiet w pierwszym kwartale tego roku, ale termin ten został przesunięty. Zarząd Grupy zapewnia, że jest ona gotowa do debiutu.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej firma poinformowała, że do 2012 roku chce przeznaczyć na inwestycje blisko 39 miliardów złotych. Chodzi między innymi o budowę nowych elektrowni oraz nowych mocy wytwórczych, a także przejęcia.

Wiceprezes PGE Wojciech Topolnicki przypomniał, że jedną z głównych inwestycji Grupy jest dokończenie budowy nowego bloku energetycznego w Elektrowni Bełchatów. Zakończenie prac planowane jest na przyszły rok.

Wiceprezes Topolnicki przypomniał, że w styczniu tego roku rząd zdecydował o uruchomieniu programu energetyki jądrowej, a PGE została wskazana jako jedyna firma w Polsce, która ma go realizować. W spółce powołano specjalny departament, który ma się zajmować tą problematyką. Oprócz tego w najbliższym czasie chcą powołać konsorcjum, które zajmie się budową energii nuklearnej w Polsce.

Polska Grupa Energetyczna posiada ponad 40 procent udziału w rynku wytwarzania energii w Polsce, ma około 5 milionów klientów. Zatrudnia ponad 46 tysięcy pracowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.