Facebook Google+ Twitter

Polska Grupa popłynęła na Paradzie Św. Patryka w Waterford

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-25 17:57

W tym roku w jednej z największych parad w historii Waterford wzięło udział 65 grup, w których szło, maszerowało lub jechało ponad dwa i pół tysiąca osób. Wśród nich nie zabrakło Polskiej Grupy.

 / Fot. Krzysiek WiśniewskiMaszerujące dzieci ze szkoły, ich rodziców, nauczycieli i innych uczestników poprzedzały trzy niebieskie łodzie - "Faith", "Hope" i "Love" - które zgodnie z planem miały statecznie przepłynąć wzdłuż The Quay, jednak pod dowództwem szalonych kapitanów szybko popłynęły własnymi kursami.

Polska Grupa liczyła około 50 osób, głównie dzieci z Polskiej Szkoły ubranych w koszulki szkolne lub w stroje marynarskie. Dla tych, którzy nie posiadali żadnych akcentów żeglarskich w swoich strojach zostały przygotowane czapeczki bosmańskie i marynarskie chusty.

Ponadto kilka dziewcząt dostało korale z muszelek przygotowane specjalnie na tę okazję na poprzedzających Paradę warsztatach, podczas których powstały też wspomniane wcześniej bosmańskie czapki.

Polska Grupa choć nie najliczniejsza należała do najbardziej wiwatowanych, głównie z powodu trzech poprzedzających ją statków. Ich pomysłodawcom i konstruktorom - Marzenie, Agnieszce, Piotrowi i Markowi - serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na więcej takich inicjatyw.

Wielkie brawa należą się też Witoldowi Iżyckiemu, kierownikowi Polskiej Szkoły, za zmobilizowanie uczniów i ich rodziców do aktywnego udziału w Paradzie.

W tym roku Paradę Św. Patryka w Waterford wygrała grupa Spraoi i jej "Arka Noego". Za najlepszą platformę uznano "Śmieciowych Piratów" zaprezentowanych przez Waterford Youth Art, najlepszą grupą pieszą został Red Kettle Theatre Academy, a nagrodę dla grupy komercyjnej zdobyła szkoła teatralna Richie Hayes Stage School.

Galerię zdjęć z przemarszu Polskiej Grupy można oglądać na stronie współorganizatora - WaterPOL (http://www.waterpol.org)

Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia na kolejnej Paradzie Św. Patryka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.