Facebook Google+ Twitter

Polska gwiazda w Pekinie - Natalia Partyka

Natalia Partyka urodziła się bez prawej ręki a mimo to jest najlepszą tenisistką stołową w Polsce. W środę zadebiutowała na igrzyskach dla pełnosprawnych sportowców. Ma 19 lat i jest najbardziej rozchwytywaną Polką w Pekinie. Reprezentuje kadrę narodową seniorek.

Wielokrotna mistrzyni Polski, mistrzyni świata, mistrzyni paraolimpijska... YouTube.com / Fot. screenNatalia Partyka wystąpiła wczoraj razem z Li Qian oraz Xu Jie. Po wspaniałej walce musiała uznać wyższość rywalek. - Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będę grała co najmniej tak samo, a może lepiej - mówi "Dziennikowi". Polka zadebiutowała w Pekinie w środę, pokazała się naprawdę z dobrej strony. Natalia Partyka jest najlepszą tenisistką stołową wśród niepełnosprawnych i jedną z najlepszych zawodniczek wśród pełnosprawnych. W światowym rankingu ITTF zajmuje 149 miejsce. Na ostatnich mistrzostwach świata w Niemczech Polki z Partyką na czele zajęły najwyższe w historii 13. miejsce. - Sukces naszej zawodniczki polega przede wszystkim na jej zaangażowaniu w pracę, i na tym, że to bardzo poukładana dziewczyna - pisze o niej Gazeta.pl.

Zobacz zdjęcia Natalii Partyki w Pekinie.

Po zakończeniu IO Partyka planuje wybrać się do ośrodka przygotowawczego i tam wyszlifować formę na trzecie już na jej koncie igrzyska paraolimpijskie. - Liczyłem na taką postawę Natalii i nie zawiodłem się. Zagrała z YouTube.com / Fot. screendeterminacją, bez kompleksów. Dobrze wypadła również w deblu i to też bardzo cieszy - powiedział po meczu trener kobiecej reprezentacji Zbigniew Nęcek.

Tytuły Natalii:
- wielokrotna mistrzyni Polski w grze pojedynczej w kategorii niepełnosprawnych,
- mistrzyni Polski w grze pojedynczej w kategorii młodzieżowiec w 2008,
- mistrzyni Polski w grze podwójnej z zawodniczkami pełnosprawnymi w 2008,
- 2-krotna srebrna medalistka Mistrzostw Polski w grze pojedynczej z zawodniczkami pełnosprawnymi w 2007 i 2008,
- mistrzyni świata w grze pojedynczej w kategorii niepełnosprawnych w 2007,
- złota medalistka Mistrzostw Europy Kadetek w 2004 w grze pojedynczej z zawodniczkami pełnosprawnymi,
- mistrzyni paraolimpijska z 2004 w Atenach w grze pojedynczej kobiet,
Nasza reprezentantka Natalia Partyka / Fot. Fot. EPA/Marcus Brandt- 5. miejsce w grze pojedynczej na Igrzyskach Paraolimpijskich w 2000 w Sydney.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.