Facebook Google+ Twitter

"Polska": Gwiazdy futbolu na garnuszku podatników

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-18 07:46

Dziennik "Polska" pisze, że Artur Dunin, poseł PO ze Zgierza, domaga się dożywotnich emerytur dla piłkarzy reprezentacji Polski, którzy na mundialach w Niemczech i Hiszpanii zdobyli brązowe medale.

Posła zainspirowało, że podobne emerytury mają medaliści olimpijscy, i posłał już w tej sprawie pismo do ministra sportu Mirosława Drzewieckiego.

"Piłkarze - medaliści mają co najmniej takie same zasługi w promowaniu sportu i kraju jak każdy medalista olimpijski" - przekonuje parlamentarzysta Platformy. "Trzeba tych ludzi docenić. Jestem pewny, że po konsultacjach z prawnikami tę sprawę da się załatwić" - podkreśla Dunin w rozmowie z "Polską".

Nadzieje na przyznanie emerytur piłkarskim gwiazdom rozwiewa przynajmniej na razie minister sportu Mirosław Drzewiecki. "Piłkarscy medaliści, którym w życiu nie poszło, mogliby pracować przy orlikach. Tam w pracy z młodzieżą spożytkowaliby swoje doświadczenie" - mówi minister. "Nie przerabiajmy budżetu na płatnika rent socjalnych" - dodaje Mirosław Drzewiecki.

Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.