Polska - Hiszpania 0:6. Pogrom w Murcji

• Źródło: Ekstraklasa.net
  • Data dodania: 2010-06-08 20:28

Reprezentacja Polski, pod wodzą Franciszka Smudy, przegrała towarzyskie spotkanie z Hiszpanami. Mecz odbywał się w Murcji, a gospodarze strzelili naszym reprezentantom aż 6 bramek.

Kadr z meczu Polska-Hiszpania / Fot. PAP/EPA/JUAN FRANCISCO MORENOBramki zdobywali: David Villa (12. minuta), David Silva (14. minuta), Xabi Alonso (51. minuta), Cesc Fabregas (58. minuta), Fernando Torres (76. minuta), Pedro Rodriguez (81. minuta).

Przed meczem

Ostatnie dwa spotkania naszej kadry, kolejno z Finlandią u siebie i Serbią na wyjeździe, zakończyły się bezbramkowymi remisami, ale większych pretensji za te mecze do piłkarzy mieć nie można. Dzisiaj przyjdzie dla nich prawdziwy test umiejętności, ponieważ zmierzą się z aktualnym mistrzem Europy, Hiszpanią.

Relacja LIVE w serwisie mundial.ekstraklasa.net

Przed spotkaniem Franciszek Smuda zapowiadał ofensywną, miłą dla oka grę biało-czerwonych. Jak powiedział tak robi. Poznaliśmy skład, jaki desygnował na ten pojedynek "Franz". W bramce zgodnie z zapowiedziami stanie Tomasz Kuszczak. Na prawej obronie wystąpi Grzegorz Wojtkowiak, parę stoperów będą tworzyć doświadczony i powracający po kontuzji Michał Żewłakow oraz młody obrońca Piasta Gliwice, Kamil Glik. Pojawienie się Glika w pierwszym składzie jest małym zaskoczeniem, ponieważ na treningach wiele wskazywało na to, że obok Żewłakowa zagra Sadlok. Na lewej obronie wystąpi Dariusz Dudka, ale na tej pozycji nie radzi sobie dobrze. W pomocy od prawej wystąpią Peszko, Murawski i Mierzejewski, a trójkę napastników będą stanowić Błaszczykowski, Lewandowski oraz Nowak. Mamy zatem bardzo odważne ustawienie 4-3-3. Zobaczymy czy przyniesie ono wreszcie skutek w postaci gola.

Polacy zagrają w składzie: Tomasz Kuszczak - Grzegorz Wojtkowiak, Michał Żewłakow, Kamil Glik, Dariusz Dudka - Sławomir Peszko, Rafał Murawski, Adrian Mierzejewski - Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Dawid Nowak

Przewidywany skład Hiszpanii: Iker Casillas - Alvaro Arbeloa, Gerard Pique, Carles Puyol, Joan Capdevila - Sergio Busquets - Andres Iniesta, Xavi, Xabi Alonso, David Silva - David Villa