Facebook Google+ Twitter

2 miejsce

Polska Hurrem Marta Bryła i inne gwiazdy w serialu Korona Królów

Już wiemy jak będą wyglądali w scenach z serialu kostiumowego najważniejsi odtwórcy głównych ról w "Koronie królów" nazywanej polską odpowiedzią na turecki serial "Wspaniałe Stulecie". Ekipa jest na planie od 27 czerwca br, w TVP jesienią!

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Foto TVP  Marta Bryła jako królowa Aldona Kazimierzowa żona
Foto TVP Marta Bryła jako królowa Aldona Kazimierzowa żona

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Sułtanka Hurrem w trzy dni i noce zdobyła i łoże i serce Sulejmana Wspaniałego, który nadał jej to tureckie imię oznacząjące ni mniej ni więcej jak "Radosna", a jaka będzie nasza serialowa Aldona Anna o której piszą historycy:
"2 marca 1333 w Krakowie zmarł król Polski Władysław Łokietek. Natychmiast rozpoczęto przygotowania do koronacji królewskiej jego syna Kazimierza. To właśnie wtedy narastający już od kilku lat konflikt Aldony Anny z teściową Jadwigą osiągnął swoje apogeum. Królowa matka twierdziła bowiem, że jak długo ona żyje, w Polsce nie mogą panować dwie królowe. Uważająca się za osobę głęboko wierzącą a zarazem niepozbawioną silnego charakteru Jadwiga z niepokojem patrzyła na poczynania swojej synowej, która mimo przyjęcia chrześcijaństwa nadal kultywowała typowe dla pogańskiej Litwy obyczaje. Jak pisał Jan Długosz w swej kronice: Nawet w czasie podróży wozem, jechały za nią bębny, harfy i skrzypce i różnego rodzaju instrumenty, grając do taktu. Mimo sprzeciwu królowej matki, która kochała syna więcej niż macierzyńską miłością, 25 kwietnia 1333 Aldona Anna została wraz z mężem koronowana na królową Polski przez arcybiskupa gnieźnieńskiego Janisława. Królowa Jadwiga chyba nigdy nie pogodziła się z synową. Wkrótce po jej koronacji wycofała się do klasztoru klarysek w Starym Sączu, gdzie w 1337 lub 1338 przyjęła profesję zakonną"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszam serdecznie do liczącej już 1000 osób założonej przeze mnie grupy fanów serialu "Korona królowej w Facebooku https://www.facebook.com/groups/228379330963716/?pnref=story Już są linki na wczorajszy reportaż TVP VOD ukazujący rozmach na miarę Wspaniałego Stulecia dekoracji komnat królewskich w polskim serialu

Czytaj więcej także w: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Korona królów" ta także wszystkie polskie ziemie kiedyś utracone najpierw na zachodzie, których część odzyskano.
Od czasów króla Kazimierza Wielkiego wszystkie ziemie kiedykolwiek będące pod władaniem naszego króla, nazywano Koroną Królestwa Polskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

1 miejsce na dzień dzisiejszy w rankingu odsłon tej galerii w portalu www.wiadomości.24.pl ale mała w tym moja zasługa tylko tematu i poszukiwanych w sieci kadrów z serialu "Korona Królowej"...Dzięki też za zaszczytne miejsce tej galerii z charakterystycznym zdjęciem rudowłosej królowej Aldony (młoda aktorka Marta Bryła) ale dopiero od niedawna w obrotówce portalu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pieknie dziekuje za 2015 Waszych odslon tej galerii!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Opiekę literacką nad serialem sprawuje Ilona Łepkowska. Reżyserią zajął się Wojciech Pacyna, a autorem zdjęć jest Krzysztof Pakulski, za kostiumy odpowiada Ewa Radke - czytamy w komunikacie Centrum Informacji TVP.
Bohaterowie
Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Wiesław Wójcik (Król Władysław Łokietek), Mateusz Król (Kazimierz Wielki), Marta Bryła (Aldona), Paulina Lasota (Cudka), Piotr Gawron-Jedlikowski (Niemierza), Marcin Rogacewicz (Jaśko), Wojciech Żołądkowicz (Olgierd), Ireneusz Pastuszak (Przemysław Sieradzki), Andrzej Popiel (Bolko), Anna Grycewicz (Kunegunda), Katarzyna Czapla (Elżbieta), Tomasz Sapryk (Kanclerz), Jan Wieczorkowski (Władysław Łęczycki), Robert Gonera (Jan Grot), Andrzej Deskur (Jarosław Bogoria), Sławomir Orzechowski(Spytek), Krzysztof Wrona (Kanclerz Pełka), Mariusz Ostrowski (Charcik), Agata Bykowska (Kucharka Litewska)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszam do galerii profesjonalnych kadrów fotosów z realizowanego aktualnie serialu TVP "Korona królów". Kadr z serialu "Korona Królów" (fot. Marcin Makowski)
Foto: Materiały prasowe. Poprzednie tytuły serialu "Złoty wiek", "Korona królowej". Pisałem szerzej o treści produkcji w artykule link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.